Forum

Trojan downloader

Bildirimler
Hepsini Temizle

Trojan downloader

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir kaç haftadır yoğun olarak karşıma çıkan şu trojen hakkında bilgisi olan aradaşlar yardımlaranı bekliyorum 

Internet Explorer  açtığımda herhangi bir sayfaya girmek istediğimden aldığım uyarı kis de şu şekilde ayrıca sadece kis ile değil nod ile de arama yaptığımda bir sonuç olmadı ayrıca spyboot ,XoftSpy ve AVG Anti-Spyware taramalar yaptım güncellemelerini yaptıktan sonra bir türlü silip atamadım bu trojanı bunun için bir araç varmı bildiğiniz iyi günler

trojan prograramı

exploit.js.realplr.is

dosya:

Gönderildi : 19/05/2008 15:10

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Explorer da internet seçenekleri programlar eklentileri yönet bölümüne gel..

Bilmediğin veya saçma birşeyler varsa disable et daha sonra

Superantispyware ile tarat düzelecektir.Taramaya başlamadan önce mutlaka güncelle

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 19/05/2008 15:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba,

http://www.download.com/Trend-Micro-HijackThis/3000-8022_4-10227353.html?cdlPid=10781312

hijackthis raporu işine yarayacaktır.fixlerken neleri fixlediğine dikkat edersen sorun olmaz.

kolay gelsin

Gönderildi : 19/05/2008 16:15

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sorun devam ediyor bu söylenenleride uyguladım

Gönderildi : 19/05/2008 19:52

(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba

Trojen Remover Programını denermisinizi.

iyi calısmalar.

Gönderildi : 19/05/2008 20:16

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

arkadaşlar bu konuyu daha öncede açmıştım sorunu açacak olursak bilgisayarlarda aşırı derecede virüs gelemeye başladı ama bu ağ üzerinde hızlı bir şekilde yayılıyor temizliyorum biraz zman geçiyor yine aynı uyarıları lamaya başlıyorum sorunum internete girdiğimde yada bir uygulam çalıştırdığımda hangi virüs programı nı kullansam bir tehtit aldılandı bilgi sızdırılıyor ve bir adrese bağlanmaya çalışıyor mesela ve    sürekli bu şekilde ve farklı isimler çıkıyor her defasında bunu çöze bilmek için denedim yöntemleri şu şekilde

Kaspersky Internet Security 7.0 güncellenmiş şekilde virüslü diski çıkarıp sıfır kurulu olan pc takıp taradım ve trojen remover  Superantispyware  spyboot mcafee symantec bu programlar ile tarattım ve hiç bir şekilde çözemedim tüm bu programları güncellem yaptım

ve şimdi sorunun büyüğüne geldi bakımı  yapacağımız  bir yerde toplam 90 pc bulunuyor ve tüm pc lerde aynı sorun görülüyor her biri için bu akdar uğraşacak olursam işimiz çok uzuyacak bu sorunu çözmenin bir yolu oldunu düşünüyorum bir araç ile bereber olması gerekiyor bu işin kısa yolu şimdiden ardşalar yardımlarınız için teşekkürler

buranın virüslerini kurtardıktan sonra tüm pcler için Kaspersky Internet Security 7.0  almayı ve zywall usg 300 kurulumu yapacağım ama öncelikle bu baş belası olayı çözmem gerekiyor iyi akşamlar herkeze

Gönderildi : 01/06/2008 02:21

Paylaş: