Forum

cyberoam access poi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cyberoam access point kurulumu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@Tanersahin)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

cyberoam c portu dmz e  accsess point bağlayıp yayın yapmak istiyorum fakat bunu yaparkende 2 türlü işlevi olucak öyle bir rule yapılandırması varmı danışmak istedim 1 gelen misafirler bağlanacak ama hiç bir şekilde network deki diğer pclerle haberleşemiycek 2 hem networke hem internete çıkıcak bu arada cr25i kullanıyorum ve her pc de cyberoam client kurulu ...

Gönderildi : 09/08/2010 02:45

(@FerdiSEVER)
Gönderiler: 12
Active Member

cyberoam c portu dmz e  accsess point bağlayıp yayın yapmak istiyorum fakat bunu yaparkende 2 türlü işlevi olucak öyle bir rule yapılandırması varmı danışmak istedim 1 gelen misafirler bağlanacak ama hiç bir şekilde network deki diğer pclerle haberleşemiycek 2 hem networke hem internete çıkıcak bu arada cr25i kullanıyorum ve her pc de cyberoam client kurulu ...

Evet yapabilirsiniz. DMZ portunda PC leri LAN veya WAN a ayrı ayrı eriştirebilirsiniz. Örneğin 

DMZ-LAN,LAN,DMZ kuralları olmadan sadece DMZ-WAN kuralı yazarsanız DMZ deki makinalar sadece internete çıkar ama LAN Zone da bulunan makinalara erişemezler. Erişmelerini isteiyorsanız Source Based veya herkes için DMZ-LAN,LAN-DMZ kuralı yazmanız gerekir.

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 21/08/2010 19:16

Paylaş: