Forum

Firewall arkası cık...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall arkası cıkış ip si

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar size bir sorum olucak. Firewall arkasından çıkmak icin ip yi nasıl ögrenirim client tarafında

Gönderildi : 02/07/2010 17:30

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Fw tarafındaki Lan ip adresi yani gateway ip adresinizi mi öğrenmek istiyorsunuz yoksa ,  hangi real ip üzerinden Nat'landığını zı mı ?

"Firewall arkasından çıkmak icin ip yi nasıl ögrenirim client tarafında" inanın hiç ama hiç anlaşılır değil 

Gönderildi : 02/07/2010 19:01

(@DemirHakan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

özür dilerim. şu söyle ki . koçnet tin firewall güvenlik uygulaması var. yani facebook gibi bi takım seylere erişim engeli var. ben bu kocnetin firewall ayarının arkasından cıkmak istiyorum. varsayılan ag gecidi ayarını nasıl ögrne bilirim.client tarafında. anlatabilmişsem sevinirim.

Gönderildi : 02/07/2010 19:12

(@DemirHakan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

acıkcası kocnet le anlaşmamız var. facebook gibi sitelere erişim engeli koyuyor. ben bu erişim engeline takılmadan yani varsayılan ag gecidi ipsini ögrenmek istiyorum.client tarafından. serverdan da ögrenilebilirmi dhcp den falan. teşekkürler.

Gönderildi : 02/07/2010 19:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba 

ISP tarafına koyduğunuz sunucunun üzerindeki ip yapılandırmasından default gatewayi öğrenebilirsiniz. Ancak bunun içinde sınırlama zaten kyulmuşsa , ISP ile görüşmeniz gerekir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/07/2010 00:59

Paylaş: