Forum

Cisco 877 Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco 877 Hakkında

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

Arkadaşlar Cisco 877 bir cihaz aldım. Ayarlarını yapmam gerekiyor fakat web arayüzü açıldıktan sonra tüm alanlar pasif durumda hic bir bölümü tıklamama izin vermiyor ve hiç bir bölüm içerisine giremiyorum. Bu bölümlerin nasıl aktif olacağı konusunda yardımcı olursanız cok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler........

Gönderildi : 18/03/2010 14:09

(@MuratFethiGumus)
Gönderiler: 68
Trusted Member

web arayüzünden konfigüre etmeniz için işletim sisteminizin Dil ayarlarını ingilizce yapmanız gerekiyor. Bende yaşadım bu sorunu, ingilizce bir işletim sistemi ile açtım pasif olan butonlar aktif hale geldi, iyi çalışmalar..

Gönderildi : 18/03/2010 15:10

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardım için çok teşekkür ederim fakat işletim sistemini ingilizceye çekmeme ragmen hic bir değişiklik yok halen butonların hepsi pasif 🙁

Gönderildi : 18/03/2010 18:19

(@uygarbalci)
Gönderiler: 5
Active Member

bana kalırsa en kolay yol console portundan baglanmak.

zaten arayüzde yapabildiklerinin tamamını hatta daha ayrıntılı olarak yapabilirsin.console portundan baglanabilmen için hyperterminal ile cihazın com portları üzerinden baglanman gerekli.daha sonraki işlem vlan1 e ip adresi vermekle başlayabilirsin temel cisco konfiguration komutlarına site içerisinden ulaşabilirsin daha ayrıntı istersen ayrıntılı olarakda yazabilirim

Gönderildi : 18/03/2010 18:29

(@MuratFethiGumus)
Trusted Member

Daha önce portalda anlatılmış 877 nin konfigürasyonu ;

http://www.cozumpark.com/blogs/cisco_system/archive/2008/04/03/cisco-877-adsl-router-konfig-rasyonu.aspx

şöyle önemli bir not var;

" Ancak unutulmaması gereken bir nokta var ki çok önemli. O da
Bölgesel Dil ayarlarının İngilizce olarak ayarlanmasıdır. 
"

Bunu yaparsanız mutlaka açılacak web arayüzü. Kolay gelsin..

Gönderildi : 18/03/2010 19:16

(@MuratFethiGumus)
Trusted Member

Bu arada bende Uğur beye katılıyorum, en kolay yolu console portundan config..

Gönderildi : 18/03/2010 19:55

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar console portundan baglantı yaptım fakat komıutlar hakkında hiçbir bilgim olmadığı için yapamıyorum bunun da yanında sürekli ayar yapmam gerektiği için web arayüzü kullanmak daha kolay geliyor açıkçası.

Web arayüzünü kullanmak için consoledan gerekli ayarların hepsını yaptım. işletim sistemi ingilizce yaptım. ama sonuçta halen bir değişiklik yok. 🙁

Gönderildi : 19/03/2010 13:04

(@MuratFethiGumus)
Trusted Member

Peki Java var mı sisteminizde?  

Gönderildi : 19/03/2010 13:48

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet java mevcut. Explorerda java aktıf hale gelıyor. Cihazın console ile değiştirmiş olduğum kullanıcı adı şifresini giriyorum ve arayüz karşıma geliyor fakat tüm butonlar pasif durumda ve ne yaptıysam aktif edemedim 🙁

Gönderildi : 19/03/2010 13:58

(@MuratFethiGumus)
Trusted Member

İşletim sisteminin dil ayarları Türkçe den İngilizceye çevrilmiş şekilde mi yoksa kullandığınız işletim sisteminin varsayılan dili ingilizce mi?

Gönderildi : 19/03/2010 14:00

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

selam;

sdm kitli geliyor ise, java ile alakalı bir problem. İşletim sisteminde bölgesel dil ayarlarından location  ingilizceye getirin. Düzelmesi lazım ama bazen java versiyonları ile alakalı bir problem olabiliyor. Mesela en son  java update ile Cisco Configuration Professional çalışmıyor. Düzelmezse java 1.6 nın version 16 yı indirip deneyin.

Gönderildi : 19/03/2010 14:18

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dil ayarları tr den ingilizceye çevrilmişdurumda. java versiyonunu denemedim hic şimdi onu deniyeceğim teşekkür ederim. tekrar bilgi veririm sizlere sağolun...

Gönderildi : 19/03/2010 14:26

Paylaş: