Forum

Uzak Bilgisayar ( D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Bilgisayar ( Donanım ) Yönetimi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@FikretDevrim)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım şirketin merkezinde ve uzak şubelerinde çalışmakta olan bilgisayarların donanımına uzaktan müdahele edebilecek bir yazılıma ihtiyacım var. Örneğin bağlandığım bilgisayarın USB portlarını kapatıp açabilme hatta mümkünse USB portlarına hangi cihazların bağlanabileceğine hangilerinin bağlanamayacağına kadar ayarlama yapabileceğim bir yazılım arıyorum. ( USB yazıcılar bağlansın, USB diskler bağlanamsın gibi). Bu uygulamayı yapabileceğim program veya yöntem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not..: Merkezde DC var ancak şubelerde henüz kurulmadı kurulması düşünülüyor ayrıca merkezden şubelere bağlantı sadece ADSL üzerinden yapılıyor.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 13/03/2010 23:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Sisteminizdeki uzak pcler domaine bağlımı?Bağlı ise bunu group policy ile yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2010 00:10

(@FikretDevrim)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayır uzak bilgisayarlar domaine dahil değiller. Şubelerde 3 ile 5 er bilgisayarlık sistemler kurulu ve 4 tane şube mevcut ama hepsinde Server 2003 kurulmuş.

Gönderildi : 14/03/2010 00:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba o halde local policiy ile yapacaksınız.Kullanıclar admin hakkına sahipse internette ufak araştırmalar yapıp sistemin üçkağıdını bulurlar.Kısıtlı kullanıcı olmaları şart.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2010 01:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Donanımsal olarak intel V-pro teknolojisi ile system center configuraiton manager kullanabilirsiniz. Ancak bu size bir proje niteliğinde olur. Bu kadar bir bütçe yoksa policyleri kullanmalısınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/03/2010 05:28

Paylaş: