Forum

eset smart security...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eset smart security gelen trafik giden trafik çıkmıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
606 Görüntüleme
(@CoskunSUDAR)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

bilgisayarım çöktüğü için tekrar kurdum. fakat eset smart security programının yüzünden bir türlü benim bilgisayarıma bağlanamıyorlar. eset in firewall nı kapattığımız zaman herşey düzeliyor ve bilgisayarıma bağlanıyorlar. ama açtığım zaman bağlantı kesiliyor. bilgisayarıma format atmadan önce bilgisayarıma bağlananlar için gelen giden trafik penceresi çıkıyordu. ama formattan sonra çıkmadı. yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 13/01/2010 17:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Program içinden izin vermeniz gerekli network trafiğine.

http://www.nod32.com.tr/tools/documents/ESS_kurulum.pdf  burada ve sıkça sorulan kısımlarda http://www.nod32.com.tr/sss_faq.asp  sorununuzun çözümü var.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 17:40

(@ahmetadbay)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhabalar;  ben de şirketimde  VNC ile uzak  bağlantı yaparak  kullanıcılara  ulasmak istiyordum ama  aynı sorunu smart sec. bana yaptı remoteyı  engelliyordu  bunu  soyle bir yola çözdük.

Smart sec. sayfasını acıp  f5 tusu  ile gelen konsolda  Kişisel  Güvenlik Duvarı   sekmesıne  tıklayıp   gelen ekranda   Otomatik Modu   Öğrenme  Moduna  çekmelisin ve    bu  şu anlama  geliyor   Eset  4  gun  boyunca senin yaptıklarını  kural olrak işliyor  ve ona  gore hareket ediyor

Gönderildi : 13/01/2010 18:57

(@CoskunSUDAR)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

bilgiler için çok teşükkür ederim oldu ancak bana daha önce sorduğu gelen giden trafik penceresini neden bana göstermiyor anlamadım!!!

Gönderildi : 13/01/2010 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bununla ilgili olarak f5 menüsünden o seçeneğin aktif olup olmadığını kontrol edin.Sizin için yazılımı kurdum soldaki menülerden sizin söylediğiniz ekran geliyor.Eğer yine çıkaramazsanız +90 212 251 51 80 nod32 destek merkezinden selim beyle görüşün.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 19:33

Paylaş: