Forum

firewall tavsiye

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewall tavsiye

14 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ortalama 30 pc için kullanılacak ve kısım kısım yetkilendirmeler yapılacak(ör:Muhasebe msn e giremesin satış msn açabilsin gibi) ve youtube,facebook, gibi siteleri yasaklayabilecek ve bunların loglarını sağlıklı tutabilecek bir uçuk maliyeti olmayan Donanımsal firewall a ihtiyacım var bu konuda daha önce kullandığınız yada önerebileceğiniz bir Donanımsal firewall önerebilir misiniz bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. 

Gönderildi : 23/12/2009 11:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Günaydın,

http://www.watchguardturkey.com/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2009 11:42

(@CankatDomanic)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

Cyberoam tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir üründür. Application Layer Filtering özelliği sayesinde Yahoo, Skype ve MSN gibi IM- ve P2P uygulamaları ile ilgili kullanıcı bazlı politikalar ve kurallar hazırlayabilirsiniz.. Bu kuralları kullanıcı bazlı veya grup bazlı düzenleyebilirsiniz. Örnek olarak x kullanıcısı veya grubu sadece y kullanıcısı veya grubu ile konuşsun, attachment gönderemesin, ya da sadece belli gruplara attachment göndersin gibi...

Gönderildi : 07/01/2010 15:53

(@omeralbayrak)
Gönderiler: 203
Estimable Member

watchguard ve fortinet ürünlerine göz atabilirsiniz. ayrıca yerli olarak üretilen box çözümlerden netsafe e de bakabilirsiniz. bütçenize uygun çözümleri bu markalarda bulabilirsiniz.

Gönderildi : 07/01/2010 16:48

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Endian 2.3 Community yi önerebilirim, istediğin tüm işlemleri yapabilirsin.Ayrıcı ücretsizdir.Bahsettiğin yetkilendirme ayarı 2.3 sürümünde çok güzel yapılabilmekte.İster user ister grup bazlı yetkilendirme ile istediğin filtrelemeleri yapabileceğin gibi, logda tutabilirsin.Sonuçta Endian 2.3 Community bir PC ye kurulduğunda donanımsal firewall dan farkı kalmıyor. 🙂 Yine de ücretsiz olmasın ben para ödeyip almak istiyorum dersen, portalın sponsorlarına networkünden ve kullandığın yapıdan bahsedersen uygun cihazı önereceklerdir.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 07/01/2010 18:10

(@engindemir)
Gönderiler: 20
Eminent Member

30 client bir firmaya Cyberoam kurdum. modelini tam hatırlamıyorum ama gayet başarılı bir ürün. tavsiye ederim.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/01/2010 17:11

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Juniper frewall çözümlerini inceleyebilirsin. Bnp pro die bir şirket destek veriyor diye hatırlıyorum. Cihaza her sene lisans parası ödemek zorundasın. web filitreleme p2p engelleme msn engelleme virüsleri ve atakları engelleme gibi birçok özelliğimevcut. Gerçekten güvenlik konusunda başarılı. Ben ssg20 modelini kullanıyorum. Öğrenene kadar baya zorlandım. Ancak öğrendikten sora sorun yok.

Gönderildi : 09/01/2010 13:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Piramit bilgisayardan Hüseyin hocamız ve intercomp bilgisayar Fatih hocamızdan dan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 09/01/2010 23:25

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

tmg

Gönderildi : 10/01/2010 00:11

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Firmalar için önemli olabilecek 2 şey vardır Fiyat ve Performans = Sonicwall 🙂 incelemeni tavsiye ederim.

Görüşmek üzere ..

Gönderildi : 11/01/2010 00:32

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Firmalar için önemli olabilecek 2 şey vardır Fiyat ve Performans = Sonicwall 🙂 incelemeni tavsiye ederim.

Görüşmek üzere ..

Firmalar için sadece fiyat ve performans mı önemlidir ? En üst düzey güvenlik sağlasın, performanslı çalışsın ve bedava olsun 🙂

Gönderildi : 12/01/2010 12:51

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

aynen 🙂

Gönderildi : 15/01/2010 18:03

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Selamlar,

MIERCOM bağımsız test laboratuvarında yapılan çalışmalara göre "En Kapsamlı Ağ (Network) Güvenliği" ödülünü alan WatchGuard (Detay: http://www.watchguard.tk ); Zero Day Protection (Sıfır Gün Koruması) ve Client, Web, Komut ara yüzlerinden yönetim özellikleriyle diğer markalara göre ön plana çıkmaktadır. UTM alanında uzun yıllardır hizmet veren WatchGuard'ın XTM22/XTM23 ürünleriyle tüm isteklerinize çözüm üretebilirsiniz. Bununla birlikte Cyberoam markasını da detaylıca incelemeniz de fayda var. 8 katmanda denetim (L8-User Indentity), dahili HDD gibi özellikleri nedeniyle Cyberoam 35ia modelini tercih edebilirsiniz. Almayı planladığınız UTM'in 5651 yasasına uygunluğunu da araştırınız.

Gönderildi : 12/01/2011 13:12

(@Murat_Yilmaz)
Gönderiler: 25
Eminent Member

2 kuruma endian firewall community kurdum. 4 senedir kullanılıyor. şuan görevli arkadaş son ne zaman ciahaza el sürdüğünü hatırlamıyor.

birinde 100 den fazla terminal var. birinde 30-40 arası 

kelime bazlı, black list bazlaı iki şekilde filtreleme yapabiliyor. 

Gönderildi : 19/03/2011 21:26

Paylaş: