Forum

McAfee Antivirü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

McAfee Antivirüsü Local Netwok te Otomatik güncelleme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
712 Görüntüleme
(@xchngadm)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler,

Local ağımda McAfee antivirüs programı kurulu.  File serverimde mcafee güncellenmesi için bir paylaşım oluşturdum.

Bağlı bilgisayarlara da otomatik güncelleme yolunu oluşturduğum bu klasörü gösterdim. internetten mcafee güncellemelerini

(DAT dosyaları) ve/veya DAT Package For Use with Mcafee AutoUpdate Architect & ePO 3.0

- dosyasını indirerek bu klasöre koydum.

Ancak bir türlü client makinalarda güncelleme işlemini başaramadım. Acaba bu konuda bir fikri olan varsa çok bilmek isterim.

şimdiden bütün arkadaşlara teşekkür eder, saygılar sunarım.

Gönderildi : 02/11/2009 18:45

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Programın bir konsolu var mı bilmiyorum ancak fikir vermesi açısından AVG ürününde AVG Admin şeklinde bir konsol var ve AD ile iletişime geçerek bilgisayarın ip numarasını yazdığımda kullanıcıya bağlanabiliyorum ve programı kaldırıp tekrar istediğim şekliyle kurdurabiliyorum AVG admin üzerinde yapmış olduğum ayarlamaları kullanıcılara dağıtabiliyorum. Dağıttım bir özellikle internete yasaklı olan kullanıcılar için localden update ediliyor olması.

Kullandığınız programın bir consolu varsa bundan yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 03/11/2009 11:00

(@xchngadm)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ilginiz için. programın bir konsolu var. oradan path i tanımlıyorum. ancak bazı dosyalar eksik gibi bir hata veriyor ve güncellemiyor.

Gönderildi : 03/11/2009 13:04

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

tam olarak nasıl bir hata mesajı veriyor ? ilgili klasöre download ettiğiniz dosyalar neler ? probleminizi https://mysupport.mcafee.com  adresinden KB içerisinde arattınız mı ?

Gönderildi : 04/11/2009 15:26

(@xchngadm)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

DAT Package For Use with Mcafee AutoUpdate Architect & ePO 3.0  

indirdiğim dosya bu. sıkıştırlmış dosya . açıp update klasörünün içine koyuyorum.

hata ise geçerli bir repoditory bulamıyor ve sitestat. xml i bulamıyor  .

teşekkürler.

Gönderildi : 05/11/2009 15:25

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

Sisteminizde ePO olsaydı bu kadar uğraşmak zorunda kalmazdınız. Kullanıcı sayınızı bilmiyorum ancak eğer kullanıcı sayınız 15-30 üzeri ise ve ayırabileceğiniz bir kaynak var ise ePO kullanmanızı tavsiye ederim. Bununla birlikte update işlemi için kullanmaya çalıştığınız dosya ve link yanlış. Aşağıdaki linkten directory yapısı ve dosyaları bire bir aynı şekilde indiriniz. Bunun için bir FTP client kullanmanızda fayda var zira 700 civarında dosya ve 57 klasör var. Bu klasör ve dosya yapısını paylaştırdığınız klasör içerisine aynı şekilde download ederseniz kullanıcı bilgisayarlarında tanımlayacağınız UNC repository ile problem olmadan güncelleme yapabilirsiniz.

ftp://ftp.nai.com/commonupdater2/

Kolay gelsin

Gönderildi : 05/11/2009 20:49

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, EPO mc afee urunleriyle beraber geliyor, ilgili video ve makalelerini inceleyebilirsibşz, istemci sayiniz sanirim az, bu durumda mc afee nin kendi sitesinde yayimladigi scriptleri kullanarak ag paylasimi ve dat dosyasini gosterip auto restart ile guncelleme yapabilirsiniz.

Gönderildi : 05/11/2009 23:44

Paylaş: