Forum

epidemic.exe ısass....

Bildirimler
Hepsini Temizle

epidemic.exe ısass.exe

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sorunum kullanıcların bilgisayarınlardan flas disklerine epidemic exe adında dosya atıyor

fllas diskin altında  kendi başına yeni klasörler oluşturuyor.

ayrıca içindeki tüm dosyaları gizliyor faka dosyaları ancak klasör seçeneklerinden görünümün altından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldırdıkdan sonra görebiliyorumm panda ile taratığımım zaman hem clinet hemde flas diskde bulamıyorum ama nod ile taratıncaa da klasörler exe hailini almış şeklide gözüküyor ve açmaya çalıştığım zaman ısass.exe uyarısı veriyor.  virüsü bilgisayarlardan temizlemem lazım

tşk

Gönderildi : 16/10/2009 13:06

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

öncelikle clientlarınızı rescue cd dediğimiz offline antivirüs yazılımlarıyla taratın ( kaspersky rescue cd öneririm )

ardından antivirüs yazılımınızı tekrar kurun ve güncelleştirmeleri tam aldıgından emin olun.

Gönderildi : 16/10/2009 20:35

(@tahir.karaabali)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

Bu virüsün çözümünü bulabildiniz mi? Bulduysanız paylaşmanızı rica ederim.

tşkr.

Gönderildi : 26/02/2010 13:43

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Bu sorunun çözümünü Symantec veya kaspersky nin son sürümü ile giderebilirsiniz.(Symantec Endpoint ile Kaspersky)

Gönderildi : 26/02/2010 14:15

(@tahir.karaabali)
Active Member

symantec endpoint protection Mr5 kullanıyoruz fakat temizleyemedi hatta görmüyor.

Gönderildi : 26/02/2010 14:23

(@tahir.karaabali)
Active Member

c: diskinde epidemic isimli bir gizli klasör oluşturuyor ve bunun içerisinde exe dosyası bulunuyor.

Manuel olarak registry üzerinden sildiğinizde sorun düzeliyor. Yanlız internet üzerinde pek bir kayıt yok.herhangi bir removal tool da yok entresan biraz.

Gönderildi : 26/02/2010 14:32

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Aynı sıkıntı bir kullanıcımda vardı,sistemimde symantec endpoint kullanıyorum.sorunsuz temizlemişti.İlginç..

Gönderildi : 26/02/2010 14:35

(@tahir.karaabali)
Active Member

Viruslu dosyayı

https://submit.symantec.com/websubmit/retail.cgi

adresindeki formu doldurup gönderdim.Geri dönüş bekliyorum.

Gönderildi : 26/02/2010 16:53

(@volkankurum)
Active Member

virüsü rarla sıkıştırıp şifreyle birlikte upload edermisiniz bi kaç test yapıcamda ?

Gönderildi : 26/02/2010 19:18

Paylaş: