Forum

Donanımsal Firewall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımsal Firewall Modeli

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Selamlar öncelik ile donanımsal firewall alanında pek tecrübem olmadığı için birkaç döküman okudum ve belirli markaların junipper ,cisco,Utm vb firmaların ürünlerini göz gezdirdim.Gönül isterki büyük ölçekte bir bütçe ayırıp çok kapsamlı bir firewall alıp sisteme dahil etmek ama bzim gibi kobi tarzı firmaların bu tür alana ayırabilecek pek bir bütçesi olamıyor saygı değer arkadaşlarımdan şu ricam olur ki bildiğiniz veya kullandığınız orta ölçekli firmamıza 15 veya 20 pc yi idare edicek url filter yapılabilcek, antivirüs olucak bir donanımsal fiewall ürünü modeli ile belirtmeniz mümkün olurmu şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 13/10/2009 15:18

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Madem bir bütçe ayırmak istemiyorsunuz size tavsiye Yazılımsal firewall öneririm ve ilk önereceğimde CCProxy olacaktır. Çünkü donanımsal firewallar hem ilk alınmada hemde sonraki lisans işlemlerinde  size göre çok maliyetli olacaktır.

CCProxy makalesi

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumu-konfig-rasyonu-nternet-payla-m-log-analizi.aspx

Gönderildi : 13/10/2009 16:12

(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

desteğiniz için teekkür ederim fakat sistemde şuan isa server 2006 kurulu ben onu kaldırmak çabasındayı  çünkü yazılımsal firewallar server da gereksiz bir yük yapıypor ve üstünde çalışan sql server da vermsizlik alıyorum.ben kısıtlı bütçe dedim ise tabi yine 600 700$ dan bahsediyorum yani bu fiyatlara bulamazmıyız birşeyler...

Gönderildi : 13/10/2009 17:15

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Merhaba

Fiyat konusunda bir şey söylemek zor ama sponsorumuz piramit bilgisayr bu konuda size yardımcı olabilir.

Piramit Bilgisayar

http://www.piramit.com.tr/  

Tel: +90 (212) 480 0 660
Fax: +90 (212) 544 66 95

Gönderildi : 13/10/2009 17:18

(@omeralbayrak)
Gönderiler: 203
Estimable Member

Eğer KOBİ ölçeğinde iseniz Juniper'ın SSG5 (gerçi artık üretilmiyor o ayrı bir konu) sizin bazı ihtiyaçlarınızı net olarak karşılıyabilir.Çok fazla müdahele etmez sistemi çok fazla karmaşık hale getirmezseniz sizin işlemlerinizi rahat bir şekilde kaldırabilir.

Ancak donanımsaldan ziyade yazılımsal olarak firewall lara da bakmak isterseniz OpenSource ürünleri incelemeni tavsiye ederim.istediğiniz çoğu işlemi hem ücretsiz olarak sunmaktalar hem de minimum sistem gereksinimi ile fazla bir maliyeti bulunmamaktadır.

Gönderildi : 20/10/2009 13:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

15-20 pc lik bir ortamı Pfsense ile kolayca yönetibilirsiniz,

Şayet elinizde eski bir bilgisayar varsa 2 ethernet ile kolayca kurabilirsiniz ,

Gönderildi : 20/10/2009 13:48

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Selamlar öncelik ile donanımsal firewall alanında pek tecrübem olmadığı için birkaç döküman okudum ve belirli markaların junipper ,cisco,Utm vb firmaların ürünlerini göz gezdirdim.Gönül isterki büyük ölçekte bir bütçe ayırıp çok kapsamlı bir firewall alıp sisteme dahil etmek ama bzim gibi kobi tarzı firmaların bu tür alana ayırabilecek pek bir bütçesi olamıyor saygı değer arkadaşlarımdan şu ricam olur ki bildiğiniz veya kullandığınız orta ölçekli firmamıza 15 veya 20 pc yi idare edicek url filter yapılabilcek, antivirüs olucak bir donanımsal fiewall ürünü modeli ile belirtmeniz mümkün olurmu şimdiden teşekkür ederim

Selam dostum,

Sanırım senin işini fazlasıyla Fortigate 50B modeli görecektir bu model yeni çıktı sayılır,verdiğin kullanıcı sayısını destekler ve üzerinde web filter,antivirüs,antispam özellikleri mevcut fiyatı tahminimce 750 $ + kdv şeklinde olabilir...Yada biraz daha fazla..Almışken böyle bir cihaz almanı oneririm.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 20/10/2009 13:55

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Merhaba

Watchguard da uygun fiyatlarla Türkiye piyasasına girdi bu alternatifi de iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 20/10/2009 14:25

Paylaş: