Forum

Kaspersky Anti-Vir&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Anti-Virüs Update Problemleri

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kaspersky Anti-Virüs 6.0 for Windows Server Enterprise Edition ve Kaspersky Administration Kit

Yukardaki bulunan antivürüs ve Admin kit'ini kullanıyoruz

İki adet bilgisayara Kaspersky antivirüs programı kurdum malesef update yapmıyor, Sol alt köşeden Update now dediğimde ise                              '' update is controlled by administrator'' diyor'' uyarısını veriyor kullanıcılar antivürüs kurulum esnasında farklı bir grup altındalardı bende policy uygulanmış client grubunun altına attım burda bir kaç dakika durup tekrar eski gruplarının altına kendiliğinden gidiyorlar. normalde olması gereken grubunda altında update yapması gerekli yapmıyor.

Diğer kullanıcıların üzerine sağtık properties diyorum ve tasks sekmesine geliyorum orda update/ updates seçenekleri varken problem yaşadığım bilgisayarlarda bu tasks yok.

update problemi yaşadığım pc'de Olmayan tasks propertisinden add yapsam sadece o kullanıcıya policy yani onu etkileyecektir değilmi.

Gönderildi : 02/10/2009 14:30

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Kaspersky Server Enterprise Edition yönetimini Adminkit üzerinden yapmanız gerekiyor.

Bunun için Adminkit yönetim paneline giriniz daha sonra ekli olduğu group içerisinde update task oluşturun hepsi bu kadar.

Gönderildi : 02/10/2009 17:10

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben sadece bir tane kullanıcıya bunu yapmak istiyorum diğerlerine değil bunun için Bana adım adım anlata bilirmisiniz, Group etkilenmeyecek sadece kullanıcıya policy uygulanacak

Teşekkürler, 

Gönderildi : 02/10/2009 17:57

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

promlem yasadıgın pc 'lere network uzerınden erısebılıyormusun  ve bu  pc'lerde agent yukllenmısmı  kontrol edermısın.

son olarak admın kıt'ten pc'yı sıl ve tekrar ekle  grubun uzerıne sag tıkla ve yenı pc

kolay gelsın.

Gönderildi : 02/10/2009 18:48

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/09/kaspersky-businessspace-security-v6-b-l-m-3.aspx  burada grup oluşturma ve gruba alma konusunu işlemiştim.

Her grupta yeni bir task oluşturabiliyorsun. Oluşturduğun task sadece o grub için geçerli oluyor.

Eğer manuel bu işlemi yapmak istiyorsan bir gruba almayacaksan. Kullanıcının özelliklerini açıp modüller içerisinde Add butonu ile eklemek istediğin modülü ekler ve gerekli ayarları yapıp işlemi gerçekleştirebilirsin.

Gönderildi : 02/10/2009 19:12

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Gayet güzel yardımcı olursunuz teşekkür ederim çözemediğim ve devam eden problem şu; user'ları no policy olan bir group' a veya policy uygulanan bir gruba dahil etmeye çalışıyorum yada sürükle bırak tekniğiyle fakat eski yerine otomatik tekrar dönüyor, userları sildim yine aynen devam ediyor kolay gelsin.

Gönderildi : 02/10/2009 20:34

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Kaspersky bu tarz verileri SQL üzerinde tutmaktadır. Mevcut database ismi KAV muhtemelen database bozuldu bu yüzden size yansıyan görüntü sorunlu.Elinizde yedeğiniz varsa SQL geri dönüş yapınız. Yoksa önce yedekleme işlemini yapınız (Kaspersky full yedekleme işlemi.)

Daha sonra Adminkit modülünü yeniden kurunuz.

Gönderildi : 02/10/2009 20:46

Paylaş: