Forum

Wireless şifreleme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless şifreleme teknikleri

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
364 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ardaşlar

Şifreleme tekniğini web ayarladığımda bazı  nootboklar bağlantı sağlıyamıyor wpa yaptığımda tam tersi sürekli gelen misafirler içinsürekli şifrelem tekniği ile uğraşmak istemiyorum elimde olan cihazlarıda boşa çıkarmak istemiyorum çoklu profil desteği olan cihazlar var baktığım kadarı ile gelen cihazlarında firmware güncellemek le uğraşılmaz şöleki kablosuz cihazları bir swiche toplayıp ve burdan tüm pc ler şifresi bağlansınlar fakat interneti açtıklarında kullanıcı adı sormaları istiyorum ve sadece internet diğer ağ kaynaklarını ulaşmasını istemiyorum

1-Şifrele teknikleri ile böle uğraşan varmı yok o standartı desteklemiyor diğerine çek?

2-Web sayfası açıldığında kullancı adı ile internete çıkış yapsın bu tip cihaz olarak zywall usg 200,300 cihazlarını inceledim uygunmudur?

Değerli yorumlarını bekliyorum selametle.

Gönderildi : 22/08/2009 03:42

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Kablosuz networkte kullanılan şifreleme algoritmları wep wpa ve türevleri gelen cihazlarda desteklenmiyor olmamalı ama sonrasında başka bir otantikasyon istemek yapılabilir ama bu önceki wep wpa dogrulamasını etkilemez.

Bir diger olay ise Multi SSID broadcast ise AP den bir den fazla genelde 2 farklı ssıd yayını ise birinden misal wpa digerinden wep ama kullanım amıcı bu değil aslında. Farklı networklerde çıkış vermek için kullanılan bir yöntemdir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/08/2009 16:04

(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Wpa yada wep fark ediyor çünkü wpa ile bağlantı yapamayan nootbooklar wep ile bağlana biliyor 

Gönderildi : 23/08/2009 17:49

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

üzwerindeki işletim sistemininde destegi önemli tabi ama Win XP SP1 yada SP2 ile beraber WPA destegi geldi diye biliyorum yani günler xp olan makinalarda bu sorun olmamalı...

Gönderildi : 24/08/2009 02:48

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

buna benzer bır soruna lınkte cozum bulunmus

http://www.cozumpark.com/forums/thread/95037.aspx

umarım sızede yardımcı olur kolay gelsın..

Gönderildi : 24/08/2009 11:09

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member

şifreleme algoritmalarını yapan (yeni şifre ureten) bir program varmı bildiğiniz.

Gönderildi : 24/08/2009 17:40

Paylaş: