Forum

MSN Şifre Çalı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSN Şifre Çalınma Problemi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@ALIISKENDER)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar efendim bir mail adresim var ve defalarca kez sifresi caliniyor microsoft tan mail sifirlamasi geldiginde butun bilgileri degisiyorum ama sifremi sahis 5 dakika icerisinde geri aliyor ilk once bir mail sifirlamasi geliyor mail sifirlama link ini iptal ettigim halde sifremi caliyor ve maili elimden aliyor ben bu konuda ne yapmam gerekiyor microsoft yetkilileri bu konuda ne yapabilir sizlerden destek almak istiyorum ayrica online destek bolumunden yardim talebinde bulunamiyorum

Gönderildi : 18/08/2009 18:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Microsoft bu konuda size herhangi bir yardımda bulanamaz. Bunun nedeni şifre bilgileriniz 2 yöntemle alınıyordur.

1. Bilgilerinizde şifre sıfırlama sorusunu tahmin ediyor veya biliyordur. (keza her defasında aynısını giriyorsanız)

2. Kullanmış olduğunuz bilgisayarda trojan mevcuttur ve sizin bilgileriniz karşı tarafa gönderiliyordur.

Önlem için iyi bir antivirüs programı kullanarak bilgisayarınızı full bir taramadan geçirip virüslerden arındırdığınıza emin olunuz.

Bilgi değişikliklerinde alternatif e posta adresinizi farklı bir e posta adresi girerek değiştiriniz.Şifrenizi harf,sayı ve büyük küçük duyarlı şekilde kombinasyonlu yazınız. (örneğin : isminiz Ali doğum tarihiniz 1980 doğum yeriniz istanbul şifrenizide : Al19isTan80BuL şeklinde yapabilirsiniz.)

Gönderildi : 18/08/2009 19:05

(@ALIISKENDER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

herhangi bir virus yok cunki farkli bir bilgisayardan yapiyorum ben bu islemleri buyuk ihtilamme kisi de tahmin ediyor sifre sifirlayacagimi bundan dolayi oda ayni zamanda bulunuyor ben sifreyi sifirladiktan sonra oda sifirliyor olabilir

Gönderildi : 18/08/2009 19:13

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Size şifre resetleme maili gelse bile bu sizin şifrenizi değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Direk silin o maili

eğer şifrenizi bilse, resetleme iletisi göndermez zaten.

alternatif e-posta yazdığınız email in şifresini değiştirin bence ve aynı olmasın.

Gönderildi : 18/08/2009 19:36

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Bencede, gelen şifre değiştirme fake adres.

Siz girip oraya kendi şifrenizi yazıyor olmayasınız?

Eğer bilgisayarınızda bir keylog ve/veya ekran izleme programı yoksa bana yaşadığınız çok ilginç geldi.

Bu kadar tesadüf olamaz diye düşünüyorum.

Konu ilginç, gelen cevapların tümünü okuyacağım. [:O]

Kolay gelsin. Saygılarımla.

Gönderildi : 18/08/2009 19:44

(@ALIISKENDER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bakin anlatayim ve tekrar bir yorum yapin bence... Farkli bir bilgisayardan mailimi sifirlanmasi icin microsoft a mail gonderdim sabah geldi farkli bir bilgisayara gectim sonrasinda da bilgileri oldugu gibi degistirdim butun bilgileri degistim degismedigim herhangi bir sey kalmadi... Sonrasinda da

İSTEĞİ ONAYLAMA VE PAROLAYI SIFIRLAMA

1. Aşağıdaki web adresini kopyalayın:

https://accountservices.msn.com/EmailPage.srf?emailid=3ef9bd3fd3e9b338&ed=B8e0CRlpheQz7w%2B2brLwY7b6c1LdQwAW1WSdn4NOcBD8TMNY8WAIgFdGPyTNSRjUkyZA64c%3D&lc=1055&urlnum=0

ÖNEMLİ: Sahte (""kimlik avı"") e-postalarda çoğunlukla yanıltıcı bağlantılar kullanıldığından, Microsoft e-posta içindeki bağlantıları tıklatmamanızı, bunun yerine bu bağlantıları yukarıda açıklandığı gibi kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırmanızı önerir.

2. Web tarayıcınızı açın, bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın ve sonra ENTER tuşuna basın.

3. Açılan web sayfasındaki yönergeleri izleyin.

PAROLA SIFIRLAMAYI İPTAL ETME

1. Aşağıdaki web adresini kopyalayın.

https://accountservices.msn.com/EmailPage.srf?emailid=3ef9bd3fd3e9b338&ed=B8e0CRlpheQz7w%2B2brLwY7b6c1LdQwAW1WSdn4NOcBD8TMNY8WAIgFdGPyTNSRjUkyZA64c%3D&lc=1055&urlnum=1

boyle bir mail geldi hesabi sifirlama maili bende sifirlamayi iptal etme linkine tikladim sonrasinda da sifrem degismis ve tekrar giremedim ve yine ayni sekilde mail sifresinin sifirlanmasi icin basvuruda bulundum surekli boyle oluyor buna bir cozum dusunebilen biri varmi

Gönderildi : 18/08/2009 19:56

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bakın 2 dir yazıyorum. Parolanızı resetledikten sonra, bidaha mailinize gelen parola sıfırlama iletinisi açmayın silin gitsin. Bu kadar. 

Eğer bilgisayarınızda keylogger yoksa kesinlikle alamaz. 

Gönderildi : 18/08/2009 19:59

(@ALIISKENDER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

MErhabalar ben bu olayi cozdum Nasil derseniz bakin anlatayim ben mail sifirlamasi istedigim zaman maili calan kisi mail sifirlamasini isteyecegimi bildigi icin kendisine kendi vermis olduıgu maile mail sifirlamasi gonderiyor ve link duruyor birden fazla link elinde duruyor... ne zaman ki ben mail sifresini microsofttan aliyorum bilgileri degisiyorum  sonrasinda oda link e tiklayip direkmen cok basit bir sekilde maili geri aliyor ve soyle bir durumda var Gelen E-posta yonlendirmesi bbundan dolayi da sifre degistirme talebinde bulundugunda mail direk kendisine gidiyor bunu dusunemedim malesef ki...!

Gönderildi : 19/08/2009 12:38

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Size boşuna demiyoruz gelen maili direk silin diye 🙂

Bi kere mantığımızı kullansak yeter, eğer şifrenizi bilse, resetleme iletisi göndermez, Burada bi dalavere yaptığı aşikar. O nedenle maili açıp linkte tıklayıp iptal etmek yerine direk maili silmek daha mantıklı.

Gönderildi : 19/08/2009 12:46

(@ALIISKENDER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayir ilk olarak Alternatif mail degismis mi diye mail sifirlama talebinde bulunuyor bakiyor ki gelmiyor sonrasinda da Kendisine Mail sifirlama talebi yapiyor Ve Gelen Mailler Kendi Mailine Yonlendirildigi icin Hemen degisiyor bilgileri...

Gönderildi : 19/08/2009 14:14

Paylaş: