Forum

Antivirus terciihi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirus terciihi

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@muratgezer)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar

nod32 4.0 ile Symantec Corporate edition arasında kararsız kaldım. Acaa hengisini şirket için kullanmamı tavsiye edersiniz?

Symantec in 2009 corporate edition ı var mı?

Gönderildi : 24/05/2009 19:54

(@NezihUNLU)
Gönderiler: 102
Estimable Member

Murat Bey Merhaba,

McAfee Enterprise çözümlerinide değerlendirebilirsiniz.

Gönderildi : 24/05/2009 20:18

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bildiğiniz gibi Microsoft da güvenlik çözümleri üzerin güzel işler yapmaya başladı. Bence Microsoft Forefront ürünlerini kullanmanız sizin avantajınıza olur.

Gönderildi : 25/05/2009 10:46

(@HikmetBozkurt)
Gönderiler: 7
Active Member

şu ana kadar kullandığım antivirüsler içinde en iyi performans veren sistem Symante Corporate edition & Firewall cihazı ile birlikte güzel bir uyum sağlıyor. Fakat bu biraz tuzlu bir sistem. Ayrıca son günlerde test aşamasında bulunduğum SOPHOS isimli antivirüs programıda çok iyi performans vermekte. Özellikle SOPHOS ' un ev kullanıcısına satışı olmadığını sadece şirket bazında çözümler sunduğunu belirtmek isterim.

Gönderildi : 29/05/2009 03:49

(@YildizCokcoskun)
Gönderiler: 3
New Member

Sophos daha çok kurumsal pazarda ürün geliştiren bir üretici. Enterprise ve SMB segmentde ürünleri var. Ev kullanıcısna yönelik olarak sadece bazan free toollar çıkartıyor. Antirootkit gibi mac işletim sistemler için ücretsiz AV gibi. Bu nedenle de Sophos retail marketlerde kutu satışı olarak karşımıza çıkmıyor.

Fakat buna karşılık sophos'un çok güzel bir uygulaması var. Eğer kurumunuza Sophos kurumsal paketi satın aldıysanız. Kullanıcı sayınız kadar lisans evde kullanmak üzere  ücretsiz sahip oluyorsunuz. Yani Sophos kurum çalışanlarını evinde de korumayı üstleniyor.

Ayrıca Sophos'un en çok öne çıkan özelliği ilk günden beri Teknik desteği 7/24 olarak default vermesi. Birçok rakibi bunu ilave bir fiyatla sağlıyor. Fakat Sophos her lisansında bu desteği ücretsiz olarak veriyor.

Çağrı merkezi çalıştırmak yerine global support merkezinde kendi sistem mühendislerini çalıştırdığı için case kapatma hızı ve başarısı ile dünyanın en iyi güvenlik üreticisi. Bu konuda bir sürü ödülü var.

Ayrıca Gartner'ın Endpoint Protection Magic quadrantına bakarsanız her sene liderler arasında Sophos'u göreceksiniz.

Dünyadaki pazar payı kurumsalda %20 ve birçok üretici Sophos'un engine inin cihazlarında OEM liyor. Juniper, Cisco Ironport, Websense,  bunlardan bazıları....

Gönderildi : 24/05/2012 19:08

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba ben Avira Endpoit Security + Exchange (varsa Exchangeniz ) öneriyorum Aviranın virüs bulma yetenegi ve performansı çok iyi Av Comparatives ve Viru Bulliten raporlarından 

bakabilirsiniz  

http://av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_fd_mar2012_intl_en.pdf

Gönderildi : 24/05/2012 19:18

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Sophos daha çok kurumsal pazarda ürün geliştiren bir üretici. Enterprise ve SMB segmentde ürünleri var. Ev kullanıcısna yönelik olarak sadece bazan free toollar çıkartıyor. Antirootkit gibi mac işletim sistemler için ücretsiz AV gibi. Bu nedenle de Sophos retail marketlerde kutu satışı olarak karşımıza çıkmıyor.

Fakat buna karşılık sophos'un çok güzel bir uygulaması var. Eğer kurumunuza Sophos kurumsal paketi satın aldıysanız. Kullanıcı sayınız kadar lisans evde kullanmak üzere  ücretsiz sahip oluyorsunuz. Yani Sophos kurum çalışanlarını evinde de korumayı üstleniyor.

Ayrıca Sophos'un en çok öne çıkan özelliği ilk günden beri Teknik desteği 7/24 olarak default vermesi. Birçok rakibi bunu ilave bir fiyatla sağlıyor. Fakat Sophos her lisansında bu desteği ücretsiz olarak veriyor.

Çağrı merkezi çalıştırmak yerine global support merkezinde kendi sistem mühendislerini çalıştırdığı için case kapatma hızı ve başarısı ile dünyanın en iyi güvenlik üreticisi. Bu konuda bir sürü ödülü var.

Ayrıca Gartner'ın Endpoint Protection Magic quadrantına bakarsanız her sene liderler arasında Sophos'u göreceksiniz.

Dünyadaki pazar payı kurumsalda %20 ve birçok üretici Sophos'un engine inin cihazlarında OEM liyor. Juniper, Cisco Ironport, Websense,  bunlardan bazıları....

Aynen katılıyorum. En eski antivirüs firmalarından biridir.

Bencede Sophos'u değerlendirin...

Gönderildi : 24/05/2012 19:40

Paylaş: