Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedeklilik testinde vSphere HA agent cannot be installed or configured uyarısını alıyorum

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,026 Görüntüleme
(@salihcan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ben vcenter 6.7 kurdum ve HA servisi açık olduğu halde ve diğer hostu kapatığımda sanal makineler diğer hosta taşınmıyor baktığımda "Cannot find vSphere HA master agent" ve "vSphere HA agent cannot be installed or configured" alertleri var. Çözümü nedir tam olarak restart edip kapatıp açtım fakat düzelmedi.

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 13/04/2020 01:48

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @salihcan

Merhabalar ben vcenter 6.7 kurdum ve HA servisi açık olduğu halde ve diğer hostu kapatığımda sanal makineler diğer hosta taşınmıyor baktığımda "Cannot find vSphere HA master agent" ve "vSphere HA agent cannot be installed or configured" alertleri var. Çözümü nedir tam olarak restart edip kapatıp açtım fakat düzelmedi.

Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Merhaba,

Bu hatanın birden fazla sebebi olabilir. vSphere HA cluster'ına dahil tüm ESXİ host'lar aynı datastore'u görüyor mu? vSphere HA cluster'Inda bulunan ESXİ host'lar birbirleri ile network erişimi var mı? 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/04/2020 09:56

(@salihcan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

ESX hostların network erişimi var fakat vsphere vcenter datastoruna kurulu. esx hostlar ise vmware workstation üzerine kurulu aynı datastore1 üzerine kurulu.

Gönderildi : 13/04/2020 21:23

Paylaş: