Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xen tek Public IP ile kurulum sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
(@vcelebi)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Durumum biraz acil ve zor durumdayim, yeni basladigim is yerinde Xen kurmami istediler ve bana ubuntu bir makine verdiler Datacenterde calisan. Bunun tek bir NIC'i var. Bir adet de public IP'si

Ben bunun icine yeni bir Linux makine kurdum routing metodu ile ama birbirlerine ping atamiyorlar.

vm makinenin ipsine public ip yazdim, sacma evet biliyorum ama buraya gelene kadar o kadar cok denedim ki hic biri sorunu cözemedi.

Nerede neyi yanlis yapiyorum. Hostta ifconfig lo, enps0 ve vif baglantilarini gösteriyor. Bu Vif de de public ip bilgileri mevcut

Gönderildi : 26/01/2023 11:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selam, konuya bu kadar uzak isen forumdan bu işi hızlıca toparlaman çok zor Volkan.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2023 12:20

(@vcelebi)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorumu su sekilde düzenleyelim o halde. Xen'de yukarda bahsettigim sey yapilabilir mi. yoksa bosuna mi ugrasiyorum. Eger yapilabilir ve clientler ve host saglikli bir sekilde calisabilir, birbirlerine ulasabilir denirse en azindan vazgecmeden bir cözüme ulasma sansim artar

Gönderildi : 26/01/2023 12:43

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @vcelebi 

Xen içindeki sanal bir  sunucuya  direkt  public ip adresini  atamak istiyorsunuz  galiba ama bunu yaparsanız da  hosta  erişemeyeceğiniz  için sorun yaşayacaksınız.

Benzer Vsphere  yapılandırmaları  için ben  şunu  yapıyorum ( Datacenter ında  bunu  desteklemesi  gerekiyor ) Yeni bir  public ip adresi  satın  alıyorum bu ip adresini sanal sunucunun mac  adresine   atanmasını  sağlıyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 27/01/2023 15:06

Paylaş: