Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VSphere Replication hk

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Geçen günlerde VCenter ortamımı bir hatadan dolayı, VCenter sunucusunda SSH dan sertifikaları reset all yapmıştım. Ondan sonra vsphere replikasyon Appliance sunucusunda VRM servisi sürekli stop - running oluyor. 

Save - restart service , unregistered VRMS vb işlemler yaptıktan sonra VAMI Configuration error hatası da veriyor. 

Neler yapabilirim başka ?

Acaba sıfırdan mı kursam mı diye düşünüyorum. Kurarsam diğer site da bulunan Vsphere appliance da mı sıfırdan kurmam gerekiyor. 

Gönderildi : 01/06/2023 11:12

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @gokhanyasar

Merhaba

Geçen günlerde VCenter ortamımı bir hatadan dolayı, VCenter sunucusunda SSH dan sertifikaları reset all yapmıştım. Ondan sonra vsphere replikasyon Appliance sunucusunda VRM servisi sürekli stop - running oluyor. 

Save - restart service , unregistered VRMS vb işlemler yaptıktan sonra VAMI Configuration error hatası da veriyor. 

Neler yapabilirim başka ?

Acaba sıfırdan mı kursam mı diye düşünüyorum. Kurarsam diğer site da bulunan Vsphere appliance da mı sıfırdan kurmam gerekiyor. 

Merhaba,

vSphere Replication sunucusunu Power off / power on yapabilirmisiniz? Kontrol ettiğinizde hala aynı sorun devam ediyor ise, vSphere Replication Appliance'in arayüzünden vsphere.local bilgilerinizi girerek unregister/register işlemi yapabilirmisiniz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 01/06/2023 11:18

(@gokhanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger 

vSphere Replication sunucusunu Power off / power on yapabilirmisiniz? Yapmıştım bu işlemi. 

Akabinde Unregister işlemini de yapmıştım. VAMI configuration error hatası veriyordu. Ek2e koydum hocam.

VSphere1

Gönderildi : 01/06/2023 11:32

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @gokhanyasar

@tayfundeger 

vSphere Replication sunucusunu Power off / power on yapabilirmisiniz? Yapmıştım bu işlemi. 

Akabinde Unregister işlemini de yapmıştım. VAMI configuration error hatası veriyordu. Ek2e koydum hocam.

VSphere1

vSphere Replication SSL'ini regenerate yaptınız mı peki?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 01/06/2023 14:15

(@gokhanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger 

vSphere Replication SSL'ini regenerate yaptınız mı peki? 

Hocam generate - Install yapmıştım. Hata vermişti. Ek'e koydum. Regenerate nasıl yapılır bilmiyorum.

Sertifika dosyası yok. Olsa upload yaparım. Sertifika tarihi expire bilgisini de ek'e koydum.

VSphere2
VSphere3
VSphere4

Gönderildi : 02/06/2023 10:30

Paylaş: