Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Vmware ESXi 6.0.0 ve Vmlerin taşınması hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
930 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, şu an halihazırda HPZ820 Workstation üzerinde Vmware ESXI 6.0.0 Update 3 kurulu ve üzerinde 4 adet VM var.Şimdi ben bunu Başka bir HP Z600 Workstation taşıma ve HPZ820 deki gibi sorunsuz aynı şekilde çalıştırmak istiyorum.HP Z600 Workstation üzerine HpZ820 üzerindeki Vmware ESXI 6.0.0 aynı surumunu kurum sorunsuz 4 adet vm aynı ayarlarlar ile nasıl taşıyabilirim.Bu işlemin google hangi anahtar kelime ile aratmam lazım.Bunu yapan vmware yazılımı nedir ? Bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var.Taşırken Nelere dikkat etmem gerekli ? Cihazların canlı taşınması gerekmiyor.Sadece Sorunsuz olarak Hpz600 Powerına bastığımda kaldığı yerden devam etsin yeter.

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar

Alper

Gönderildi : 03/11/2021 14:41

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

tek seferlik değil sürekli elimin altında güncel kalsın derseniz replication kavramı olacaktır.

Gönderildi : 03/11/2021 15:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

VM dosyalarını, dosya tabanında manuel taşımanız yeterli olur. esxi export, import, export OVF template gibi aramalarla youtube dahil binlerce tutorial görebilirsiniz. 
Ek olarak;

https://www.youtube.com/watch?v=-kzmpHXzc3A

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2021 15:48

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

ok cok teşekkürler.

Gönderildi : 03/11/2021 16:08

(@mertoz)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Merhabalar Alper bey,

Yen Workstation'a da, aynı ESXI sürümünü kuracaksanız, Vcenter size oldukça yardımcı olacaktır eğer sanal sunucunuzu dosya olarak taşıma sonrasında çalışmama problemi yaşanırsa. 

Gönderildi : 11/11/2021 07:50

Paylaş: