Forum

veeam üzerinde yede...

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam üzerinde yedek alınamıyor kullanıcı adında hata vermekte

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,247 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

çok önceden domain admin şifresi değiştirilmişti geçenlerde hostları kapatıp açtım fakat yedek alamıyorum veeam üzerinden aşağıdaki hatayı veriyor. veeam e vcenter ı yeniden eklemek istediğimde yeni domain şifresini kabul etmiyor. bu şifreyi nereden nasıl girecem yada bu hatanın sebebi başka mı anlamadım. veeam in kurulu olduğu serverdan domain name i çözüyor erişimde sağlıyor fakat vcenter ı ekleyemiyorum.

Processing VCENTER Error: Failed to open VDDK disk [[OS] VCENTER/VCENTER.vmdk] ( is read-only mode - [true] ) Failed to open virtual disk [OS] VCENTER/VCENTER.vmdk (flags: 4) Logon attempt with parameters [VC/ESX: [ip];Port: 443;Login: [domain\Administrator];VMX Spec: [moref=vm-21];Snapshot mor: [snapshot-23374];Transports: [nbd];Read Only: [true]] failed because of the following errors: Failed to open disk for read. Failed to upload disk. Agent failed to process method {DataTransfer.SyncDisk}.
Processing server name Error: Cannot complete login due to an incorrect user name or password.

Gönderildi : 10/02/2020 23:25

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu arada veeam kurulu olduğu server da vsphere client ile domain admin ile bağlanıyorum vcenter a yani yeni değiştirdiğim şifre ile

Gönderildi : 10/02/2020 23:30

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Cannot complete login due to an incorrect user name or password.

Selamlar,

Veeam üzerinde değiştirdiğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi güncellemeniz gerekiyor. 

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2020 08:38

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@bugraparlayan

olmuyor nedense veeam de manage credentials dan yeni domain admin şifresini giriyorum. task ı yeniden oluşturduğumda sunucuları da ekleyebiliyorum ama yedek başlattığımda aşağıdaki hatayı alıyorum sürekli.

Yedek başlattıkdan sonra recalculate dediğimde serverlerı getiremiyor.

Error: Failed to open VDDK disk [[OS] VCENTER/VCENTER.vmdk] ( is read-only mode - [true] )

Failed to open virtual disk [OS] VCENTER/VCENTER.vmdk (flags: 4)
Logon attempt with parameters [VC/ESX: [vcenter];Port: 443;Login: [domain\Administrator];VMX Spec: [moref=vm-21];Snapshot mor: [snapshot-23407];Transports: [nbd];Read Only: [true]] failed because of the following errors:
Failed to open disk for read.
Failed to upload disk.
Agent failed to process method {DataTransfer.SyncDisk}.

Gönderildi : 11/02/2020 12:02

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

vcenter tarafında bir sorun olabilir mi yada bu şifreleri güncelleyebileceğim. şuanki şifre ile vsphere a login olabiliyorum 

Gönderildi : 11/02/2020 13:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

veeam inventory'e tekrar ekleyebiliyorsanız burada ki aşamaları deneyin.
https://communities.vmware.com/thread/581520

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2020 14:07

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Osman hocam selamlar, 

Belirttiginiz gibi vCenter'a baglantida kullandiginiz kullanicinin sifresi degistiginden hata veriyor. 

INVENTORY/Virtual Infrastructuce altinda eklediginiz vcenter sunucunun ozelliklerine gelin ve credentials bolumundeki kullaniciyi guncelleyin. (Managed passwords menusunden deyapabilirsiniz)

Bu islem bittikten sonra vcenter sununun uzerine gelip sag tusla acilan menu de rescan islemi yapin ve sonucunu takip edin. 

Bu arada kullandiginiz veeam versiyon ve build nedir ? 

Ayrica bir oneri, bu tur islemlerde her uygulama icin bir local servis account'u kullanmayi oneriyoruz, direkt domain admin kullanmak yerine... 

Veeam Best Practice sitesinde, Infrastructure hardening bolumunde onerilimizi bulabilirsiniz.

https://www.veeambp.com/infrastructure_hardening

Bu gibi durumlarda, gecerli s&s anlasmaniz varsa, dogrudan cp.veeam.com adresinden cagri kaydi acmanizi oneririm. 

Kolayliklar dilerim.

Gönderildi : 11/02/2020 21:41

Paylaş: