Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam shared memory hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
879 Görüntüleme
(@inanckaradag)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2 hosttan oluşan ortamıma Vcenter kurulumu yaptım. Veeam de kaynak gösterme alanını değiştirdim ve vcenter seçtim tüm sunucularımın yedeğini alabiliyorum. Fakat fileserver yedeğimi alamıyorum. toplam 4.5 tb büyüklüğünde en fazla 100 gb transfer ediyor ve hata veriyor.

geçmiş yedeği silip baştan job oluşturdum fakat sonuç değişmedi

image

image

Gönderildi : 14/01/2022 08:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://forums.veeam.com/veeam-agent-for-windows-f33/error-shared-memory-connection-was-closed-failed-t-t52831.html

Kontrol eder misiniz.
Kaynak ve hedefteki credential'larınızı check edin.
Bu sunucu için tek bir job oluşturduğunuz da alabiliyor musunuz bakın.
Sunucunun diskinde problem olabilir pagefile'ları kapatın, chkdsk yapın ve açın.
Hedef noktada file size limit vb policy gibi birşey var mı kontrol edin.
Yine çözülmezse günlük oluşturmalısınız, onun içerisinden ilerlediği aşamalar nerede çaktığı anlaşılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2022 11:31

(@inanckaradag)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhabalar,

Şuan itibariyle tüm sunucularımda aynı hatayı veriyor. Her iki hosta ait sanal sunucularımda da aynı hatayı veriyor.

Yeni bir job oluşturduğumda da değişmiyor

image

image

Gönderildi : 14/01/2022 14:47

(@burak-marangoz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

Buradaki ağ hatası tamamen sizin local networkunuzde ki trafikten kaynaklıdır, bu tarafı kontrol etmenizi öneririm. Peki nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle logları burada değil, detaylı olarak aşağıdaki KB'yi inceleyerek tam hatanın nerede yaşandığını kontrol edebilir misiniz?

https://helpcenter.veeam.com/docs/backup/vsphere/logging.html?ver=110  

+ olarak yedek almış olduğunuz cihazlar/sistemlerin statik ip adresine sahip olduğuna emin olun.

Eğer bunların hiç biri çözüm olmazsa lisansınıza ait support hakkınızla birlikte my.veeam.com adresinden case açabilirsiniz. 

Saygılarımla,

Gönderildi : 17/01/2022 20:56

Paylaş: