Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] veeam backup v12 fiziki server için recovery media oluşturamıyorum hata veriyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
641 Görüntüleme
(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ;

Fiziki sunucularım için veeam bacup v12 ile recovery media oluşturamıyorum hata veriyor.

User ve role kısmından farklı user lar ile yetki vererekte denedim aynı hatayı aldım.

Fiziki sunucu olduğu için bir arıza durumunda recovery media ile boot edip yedekten recovery düşünüyorum.

Error Failed to create recovery media: The requested operation cannot be completed. The computer must be trusted for delegation and the current user account must be configured to allow delegation.

Yada 6-7 tane fiziksel sunucuyu her birine Veeam Agent for Microsoft Windows ile bağımsız yedeklemenin olumsuz yönleri nelerdir.

Ücretsiz olduğu için limitleri nelerdir ? file bazında veya komple sistem restore istenir.

Gönderildi : 24/06/2023 15:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

hata çözümü için bu linki kullanabilirsiniz.

https://learn.microsoft.com/en-us/windows/security/threat-protection/security-policy-settings/enable-computer-and-user-accounts-to-be-trusted-for-delegation

Ücretsiz ürün index desteklemez, vss desteklemez, Ancak tek dosya dönebilirsin ama konforlu olmaz. Veeam Explorer ile dönüşte sorun yaşamazsın. Ama index olmadığı için dosyanın yerini bilmiyorsan çok vakit kaybedersin.

Tabi merkezi yönetimin olmaması da cabası.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/06/2023 23:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam teşekkürler.

Lokal adminle media oluşturabildim.

Gönderildi : 26/06/2023 15:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/06/2023 16:58

Paylaş: