Forum

vcenter arayüzüne f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] vcenter arayüzüne fiziksel den erişemiyorum dns kaydını açtığım halde ping attığı halde

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
870 Görüntüleme
(@salihcan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
DNS DC sunucum üzerine kurulu DC üzerinde kurunca oluyor fakat fizikselle IP ler haberleştiği halde DNS kaydınıda vcenter ve ESX hostun DNS kaydınıda açtığım halde fiziksel den vcenter.istanbul.net:5480 olarak yazdığımda ismi çözemiyor sanal makineden değilde fizikselden de erişmek istediğimde neden olabilir ? IP'den gidiyor 192.168.1.118:5490 olarak sonra Launch vmware client HTML5 tıklayınca yine sayfa görüntülenemiyor oysa ki dns kaydını açtım
Destekleriniz için teşekkürler

Bu konu 4 yıl önce Salih Can Çınar tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/03/2020 14:52

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @salihcan

Merhaba,
DNS DC sunucum üzerine kurulu DC üzerinde kurunca oluyor fakat fizikselle IP ler haberleştiği halde DNS kaydınıda vcenter ve ESX hostun DNS kaydınıda açtığım halde fiziksel den vcenter.istanbul.net:5480 olarak yazdığımda ismi çözemiyor sanal makineden değilde fizikselden de erişmek istediğimde neden olabilir ? IP'den gidiyor 192.168.1.118:5490 olarak sonra Launch vmware client HTML5 tıklayınca yine sayfa görüntülenemiyor oysa ki dns kaydını açtım
Destekleriniz için teşekkürler

Merhaba,

DNS kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz belliki. vCenter IP ve hostname'ini hosts dosyasına yazın. Böylece erişim sağlayabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/03/2020 19:57

(@salihcan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam ben fizikselde DNS kısmına DC 'nin IP sini girdim o şekilde erişim sağladım ama host dosyasınada yazarım.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/03/2020 21:49

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Rica ederim.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 24/03/2020 16:56