Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Unable to connect to the MKS: Failed to connect to server xxxxxxx:902.

4 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
637 Görüntüleme
(@RamazanAYDIN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

VmWare 5.5 kullanıyorum console üzerinden sunucuma erişim yapamıyorum. Pazar günü firewall tarafından ip bazında yetki vermek istemiştim. yaptım ama web üzerinde Wmvare remote console ile bağlantı yapamıyorum " Unable to connect to the MKS: Failed to connect to server xxxxxxx:902. " hatası alıyorum. yaptığım ayarları geri aldım ama çözüm olmadı. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 07/02/2023 21:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Sisteme vpn ile bağlandığınızda erişim geliyor mu? Yani konunun firewall mı yoksa esx üzerindeki ayarlar ile ilgili olup olmadığını netleştirmek için aynı network üzerinde denemeniz gerekli, eğer aynı network üzerinde de erişemiyorsanız gerekli servisleri kapatmış olabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2023 22:35

(@RamazanAYDIN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey, Sizin söylemeniz üzerinde aynı networkden denediğimde bağlanabildim.Sadece dış ip üzerinden erişim yapmak istediğimde yapamıyorum.

Gönderildi : 07/02/2023 22:59

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @RamazanAYDIN

Merhabalar

VmWare 5.5 kullanıyorum console üzerinden sunucuma erişim yapamıyorum. Pazar günü firewall tarafından ip bazında yetki vermek istemiştim. yaptım ama web üzerinde Wmvare remote console ile bağlantı yapamıyorum " Unable to connect to the MKS: Failed to connect to server xxxxxxx:902. " hatası alıyorum. yaptığım ayarları geri aldım ama çözüm olmadı. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,

902 portu konsol portudur. 902 portuna doğru erişim kapalı ise console alamazsınız. ESXi'in hostname ve adresini hosts dosyasına yazıp o şekilde deneyin birde. Siz sanırım ESXi üzerinde bulunan firewall'dan bu ayarları yaptınız ondan dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz. 902 portu erişi eğer herşey normal ise DNS kaynaklı olabiliyor. Zaten bundan dolayı hosts dosyasına ip hostname yazın dedim.

Real ip kullanıyorsanız ve ESXi host'unuz bir firewall arkasında değilse riskinizin olduğunu unutmayın. Kullanmış olduğunuz versiyon çok çok eski ve EOL olmuş bir üründür. Sorun olsa ne destek alabilirsiniz ne de sorununuzu düzeltecek bir patch bulabiilrsiniz.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 08/02/2023 11:29

Paylaş: