Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Proxmox Tek Bilgisayarda aynı anda 2 işletim sistemini calıstırmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,703 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, Proxmox aracılı ile Tek bir bilgisayarda Mac os ve Windows aynı zamanda calıstırılabiliyormus.Bu tip kurulum yapan arkadas var mı ? Bu konuda desteğe ihtiyacım var.

HP Workstation Z620 

İki adet Ekran Kartı var.

Amacım Tek bir bilgisayarın uzerinde aynı anda 2 işletim sistemini calıstırmak.Her işletim sistemine ayrı şekilde atanmıs ekran kartı ile calıstırmak.Dual boot şeklinde değil Bilgisayarın Powerına basınca 2 işletim sistemi acılacak ileride 3 işletim sistemide olabilir.

Yardımlarınız  icin çok  teşekkür ederim.

Bu konu 3 yıl önce Alper Aykut tarafından düzenlendi

Gönderildi : 17/10/2021 19:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, proxmox hiç kullanmadım ama sonuçta bu bir sanallaştırma ürünü, aynı hyper-v veya esx gibi. Sonuçta bunun üzerinde 2 değil donanımın yettiği ölçüde sanal makine açabilirsin. Sorun bunu nasıl yapacağını bilmiyor olman ise portalımızdaki makaleleri inceleyebilirsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2021 23:23

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/11/2021 14:35

(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Alper Bey Merhaba,

Hakan Bey'in de belirttiği gibi proxmox bir sanallaştırma platformudur ve donanımızın yettiği kadar işletim sistemi kurarak sanallaştırma yapabilirsiniz. Hypervisor kavramını araştırmanızı tavsiye ederim. Bu platformda, platformun kurulu olduğu donanımı çalıştırdığınızda içerisinde bulunan sanal sunucular/istemciler otomatik olarak çalışacaktır.

Gönderildi : 01/12/2021 05:38

Paylaş: