Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] lsi driver

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@nihatduru)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

vmware de lsi driver tam olarak ne oluyor. fiziksel katmandaki drivermı yoksa sanal makina içindeki lsi drivermı. sanal makinada performans ile ilgili bir sorun yaşıyorum forumlarda lsi driver güncellemek sorunu çözebilir diyor. sanal makinanın vmtools veriyonunu güncelleyince lsi driver güncelleniyormu. tam olarak ne olduğunu ve nasıl güncelleneceğini acıklarsanız çok sevinirim. 

Gönderildi : 13/06/2019 22:15

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: Nihat Duru

vmware de lsi driver tam olarak ne oluyor. fiziksel katmandaki drivermı yoksa sanal makina içindeki lsi drivermı. sanal makinada performans ile ilgili bir sorun yaşıyorum forumlarda lsi driver güncellemek sorunu çözebilir diyor. sanal makinanın vmtools veriyonunu güncelleyince lsi driver güncelleniyormu. tam olarak ne olduğunu ve nasıl güncelleneceğini acıklarsanız çok sevinirim. 

Merhaba,

Yeni bir sanal makine oluşturmak istediğinizde seçmiş olduğunuz OS tipine göre bir SCSI controller seçilir. Bu seçmiş olduğunuz OS tipine göre, LSI Logic SAS, VMware Paravirtual gibi kartlar olabilir. Nihayetinde sanallaştırma yapıyorsunuz. Fiziksel olan tüm donanımları sanallaştırdığınız için, bir virtual machine'in çalışması için gerekli olan SCSI Controller yani raid kartınıda sanallaştırıyorsunuz. Ancak bu bir emulator olduğu için fiziksel donanımınız üzerindeki raid kartının veya scsi controller'in doğrudan marka model olarak işletim sistemine sanallaşmasını beklememeniz gerekir.

Driver güncelleme konusuna gelecek olursak, vmware tools'u güncel tutmanız sizin için her zaman iyi olacaktır. VMware tools sayesinde işletim sisteminin gerekli olan driver'larıda güncellenir.

Aşağıdaki makaleler sizin için faydalı olacaktır.

VMware Tools Nedir? Gerekli mi?

LSI Logic SAS SCSI controller vs Paravirtual SCSI controller

Guest Operating System Seçimi Önemli mi?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 14/06/2019 09:15

Paylaş: