Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ikinci NIC ile KVM Routing

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@vcelebi)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet internal bridge cok hizli ve kurulumu kolay ama benim merak ettigim söyle bir sey var:

serverlerimizin birinde internal bridge üzerinden hem birbirleriyle hem de dis dünya ile calisan vm lerimiz var. Fakat benim yapmak istedigim ikinci NIC'i kullanmak. Bu NIC bir switche bagli ve statik olarak 192.168.1.21 IP adresine sahip.

Yeni bir VM kurup sadece bunun bu ikinci NIC üzerinden bu IP'yi gateway olarak kullanarak disa acilmasini istiyorum.

Mümkün müdür ne dersiniz.

Gönderildi : 17/02/2023 23:33
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Evet, bu mümkün. İkinci bir NIC ekleyerek VM'ye bağlayabilirsiniz ve bu NIC'e statik olarak 192.168.1.21 IP adresini atayabilirsiniz. Daha sonra, VM içinde bu yeni NIC'i kullanarak bir ağ bağlantısı yapılandırabilirsiniz. Bu ağ bağlantısı, ağ ayarlarında 192.168.1.21 IP adresini gateway olarak kullanacak şekilde yapılandırılmalıdır.

Bu işlemi yaparken, VM'inizi oluştururken veya ayarlarını değiştirirken, sanal ağ anahtarlamasını "External" olarak ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Bu şekilde, VM'iniz harici ağa doğrudan bağlanabilir ve harici ağdan IP adresi alabilir.

Ayrıca, bu işlemi yaparken, kullanacağınız sanal anahtarın doğru fiziksel NIC'e bağlı olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde, trafik doğru NIC üzerinden yönlendirilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/03/2023 22:34

Paylaş: