Forum

Hyper-V üzerinde ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hyper-V üzerinde kaybolan sanal makineler

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
543 Görüntüleme
(@arifkayaca)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Hyper-V üzerinde araştırma yaparken, Hyper-V host restart edildiğinde, bazen içindeki sanal makinelerin yok olduğunu duydum, internette de böyle yazılar var. Danışmanlık verdiğim bir firmada da Hyper-V mevcut, peki böyle bir durum bende yaşanırsa ne yapmam gerekir acaba. Teşekkürler...

Gönderildi : 05/01/2023 17:28

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Gönderen: @arifkayaca

Merhaba;

Hyper-V üzerinde araştırma yaparken, Hyper-V host restart edildiğinde, bazen içindeki sanal makinelerin yok olduğunu duydum, internette de böyle yazılar var. Danışmanlık verdiğim bir firmada da Hyper-V mevcut, peki böyle bir durum bende yaşanırsa ne yapmam gerekir acaba. Teşekkürler...

Konunun uzmanı olduğunuz için başka firmaya danışmanlık veriyorsunuz !

Konuya hakim olduğunuza göre ne yapılması gerektğini de biliyor olmanız gerekir diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/01/2023 20:12

(@arifkayaca)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

@alihan-2 Herkes her konuda her şeyi bilmek zorunda değil arkadaşım, forumlar bu yüzden var, çok gereksiz bir cevap vermişsiniz.

Bu ileti 1 yıl önce arifkayaca tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/01/2023 08:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bunun pek çok nedeni olabilir. Eğer ortamda cluster bir mimari var ise aslında sanal makineler diğer node üzerine taşınır. Eğer SCVMM gibi ya da cluster yönetim aracı üzerinden değilde host hyper-v consolundan bakarsanız bu makineleri göremezsiniz.

Bunun dışındaki senaryolar pek olası değildir. Yani örnek storage bağlantısı gider, sanal makineler açılmaz ama yine de orada görebilirsiniz. Veya çok nadir de olsa yama kaynaklı böyle sorunlar olabiliyor ama bu durumda da en son yüklenen yamayı kaldırınca düzelir.

Özetle o anda loglara iyi bakarsanız mutlaka sorunu anlarsınız. Danışmanlığın altın kuralı log okumak ve tabi okuduğunu anlamaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2023 13:28

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 90
Estimable Member

@hakanuzuner hocam ağzınız bal yesin.

Gönderildi : 06/01/2023 14:26

Paylaş: