Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ESXi 8 boot sorunu

6 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
1,035 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Aşağıdaki sunucu ve işletim sistemine sahibim elimdeki bootable iso ile Esxi ye kurulum yapamıyorum. Press any key yazısı gelmiyor. (Power iso ile bootable iso yaptım) Bu konuda yardım rica ediyorum

HP DL380 Gen 10 1 cpu 96 ram 4 x 460 SSD Raid 5 - VMware-ESXi-8.0.1-21495797 for HPE- Windows server 2022 Essential ROK for HP Proliant Server -

Gönderildi : 08/06/2023 20:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Basit bir aşamayı atlıyor olabilirsiniz esx ile boot'un bir ilgisi yok. F11 ile boot menu açılır bios dan kapatılmış olabilir youtube dan ekran görüntülerini görebilirsiniz. iso'nuz bozuk olabilir sanal da çalışırlığını deneyebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2023 22:54

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Merhaba sunucunuza İLO  ile bağlanmayı ve ISO yu o şekilde boot etmenizi tavsiye ederim. Yada 3. Parti yazılım RUFUS ile UEFİ veya Lgacy  ( MBR - GPT ) hangisine ayarlı ise sonucunuz UEFİ olabilir iso yu yazdırırken GPT yi seçip USB ye o şekilde yazdırmanızı tavsiye ederim. Bios yapılandırmanızı ve USB disk hazırlarken bios Boot tipine göre USB hazırlamaya dikkat ederseniz sorununuz çözülecek diye düşünüyorum.

Gönderildi : 12/06/2023 20:37

(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun usb de imiş . Yeni usb ile çözüm sağladım. Teşekkürler.

Gönderildi : 07/08/2023 19:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/08/2023 17:34

(@uyumsuz)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Arkadaşlar unutmayın yeni sunucular UEFİ  boot istiyor  o yüzden mutlaka UEFİ  ile kurun yoksa ilerde no UEFİ  hatası alır ve sunucu çökebilir.

Gönderildi : 24/09/2023 01:29

Paylaş: