Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Esxi 6.7.0 u2

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
502 Görüntüleme
(@cengiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Başlıkta belirttiğim gibi esxi 6.7.0 U2 sunucu var. Burada yapılandırılmış domain controller mevcut. Son 1 haftadır esxi sunucuya login olup active directory açmadan içerde İnternet bağlantısını sağlayamıyorum. Lıhin olduktan sonra networking kısmında No network information yazıyor. Active directory açtıktan sonra sunucu host bilgisi ve ip adresi geliyor ve sonra lokalde ki bilgisayarlar İnternete çıkıyor. Fakat bu durum akşam 7den sonra oluyor ve sabah işe geldiğimde. Konu hakkında fikri olan var mı? Sunucuda herha gi bir değişiklik veya güncelleme yapmadım. Herşey ilk gün ki kurulumu ile.

Screenshot 20221226 213529 com.microsoft.rdc.androidx

Gönderildi : 26/12/2022 21:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Öncelikle DNS'i kontrol edin, birisi başka bir dns girmiş olabilir, servisler stop oluyor olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2022 23:33

(@cengiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Esxi sunucunun dnsleri Google dns olarak görünüyor onu yarın düzelticem onunla alakalı olabilir mi?

Bir de aklıma default gpo olarak herhangi bir işlem olmazsa 180 sn sonra logoff olarak kural yazmıştım. Kısa düşündüm, o işlem ile bu sorunu yaşayalım neredeyse aynı bir de onun testini yapıcam. Sanırım bir bağlantısı vardır. Test ettikten sonra aktarırım sonucu. 

Gönderildi : 26/12/2022 23:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Evet ilgili ortamdaki gw'e bağımlı bunlar DNS'i yine AD'e soruyorsa doğal olarak sorun çıkar.

Muhemelen policy düzelterek çözmüş olursunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2022 00:15

(@cengiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz 

Merhaba, Eklediğim resimde ki kuralı eski haline getirince sorun düzeldi. 180 sn olarak yapılandırmıştım. Gün içinde sanırım içerde online kullanıcı olunca etkilenmedi hiç domain controller olan sunucu. Akşam iş çıkışından sonra çok nadir güvenlik oturum açınca kendisini uyandırmadı sanırım sunucu ve internet çıkışı kapalı durumdaydı. ESXİ ile alakalı mı sorun yada fiziksel sunucuda da böyle birşey olur mu emin değilim fakat ESXi üzerinde kurulu domain controller da kuralı eski haline getirince sorun çözüldü.

Screenshot 1

Gönderildi : 28/12/2022 13:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2023 15:04

Paylaş: