Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dell PowerEdge R920 uzerine Windows Server 2019 ile Hyper-V Kurulumu sonrasi restart sorunu.

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
728 Görüntüleme
(@MuratUYSAL)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

Ben basliktan anlasilacagi gibi Bir Dell R920 Server'a Win Server 2019 kurdum ve Rol olarak Hyper-V ekledim. Fakat Rol eklenip server yeniden baslatilinca Windows Server acilmamaya ve server restart olmaya basladi. bios uzerinde Virtualization Technology yi disable ederek sunucuyu tekrar acabildim. Arastirmam da Dell'in sayfasinda asagidaki sonucu buldum.

Sorun su ki buldugum bu Cozum farkli sunucu Modeli ve Windows Server 2016 Hakkinda.

Dell sorunun Windows ile iliskili oldugunu yazmis. Cozumu uygulayan bircok kisi olumlu yonde geribildirim vermis.

Buldugum Cozum linki bu: https://www.dell.com/support/article/en-uk/sln308536/dell-emc-amd-sunucusu-windows-server-2016-y%C4%B1-y%C3%BCklerken-windows-logosunda-tak%C4%B1l%C4%B1yor?lang=tr

Simdi sizlere Sorum Bu sorunu Windows Server 2019 ile birlikte Dell R920 Server da nasil asarim. Aramizda benzer sorunu yasamis bir arkadasimiz var midir? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Denediklerim.

Windows Server'i Guncelledim.

Dell Server Guncel.

2 kere yeniden Kurulum denedim.

Gönderildi : 09/06/2020 14:42

(@MuratUYSAL)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu yazdim cozumu de yazmak bana nasip oldu 🙂 

Arkadaslar Butun guncellemelerin tamamini aldiktan sonra bir AD kurdum Sonra restart edip BIOS ta Virtualization Technology yi Enable ettim ve Restart sorunu yasamadim. Windows Server 2019 Hyper-v kurulu sekilde calisti. Hangisinin etkili oldugunu bilmiyorum ama Her halukarda guncelleme almak sart oldugundan AD kurulumu ile duzeldigini dusunmuyorum.

Iyi calismalar.

Gönderildi : 09/06/2020 15:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun, paylaşım için tşk.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/06/2020 12:58

Paylaş: