Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sizce Hangi Konfigürasyon Performanslı Çalışır

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@nejatasci)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

1 adet HP DL 380 G5 Test Sevrer ımız var : 2 x cpu, 8 gb ram, 2 x 146 GB SCSI Raid 0+1  HDD, 2 x 1 GB Ethernet

Bazı Konfigürasyonlar düşündüm ama hangisi performanslı çalışır karar veremedim

1.Konfigürasyon :

W2K8 Server 64 bit + VMWARE Server veya Workstation ( içince sanal makineler )

(Wmware inde Server mı kullansam yoksa Workstation işimi görürmü karar veremedim)

2.Konfigürasyon :

CentOS 5.3 Linux Server 64 Bit + VMWARE Server veya WS ( İçinde Sanal Makineler)

2.Konfigürasyon :

CentOS 5.3 Linux Server 64 Bit + XEN ( İçinde Sanal Makineler)

Sizce Hangisi ve/veya hangileri performanslı çalışır ? yada aklınıza gelen bir konfigürasyon olursa yazarmısınız ?

Şimdiden Teşekkürler

Gönderildi : 30/04/2009 21:00

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Windows server 2008 üzerine hyper-v'yi kurmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/04/2009 22:45

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Merhaba,

Ben hem Windows, hem de Linux uzerinde Workstation denedim. Sanki Linux kaynaklari daha iyi yonetiyor gibi geldi bana.

Linux uzerinde WS taviye edebilirim.

Gönderildi : 01/05/2009 03:22

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Buna benzer bir yapı üzerinde Hyper-V çalıştırıyorum.Gayet memnunum gelecek yeniliklerlede yerini sağlamlaştıracağı bir gerçek iyi düşünüp karar verin.Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/05/2009 07:52

(@nejatasci)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hyper-V de linux denedinizmi oracle OCA olma çabalarım varda RAC için linux Oracle RAC en iyi linuıx da performanslı çalışıyor malumunuz  birazda mecburum o sebepten sordum 

Ayrıca imzanızda yazan Söylesem Tesiri Yok Sussam Gönül Razı Değil  sözü çok hoşuma gitti izniniz olmadan aldım  ama silin derseniz silebilirim

Gönderildi : 01/05/2009 13:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Benimde şahsi fikrim Hyper-V ve SCVMM'den yanadır.Aktif olarak DL 380 ve ML 350 üzerinde x64 W2K8 Hyper-V kullanıyorum ve memnumum.Tabi ki üzerinde Linux çalıştırmadım.Onun ile alakalı bir şey söyleyemem.

Gönderildi : 01/05/2009 13:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Hyper-V de olsun CentOS üzerinde sanallaştırma çözümü olsun benim de teslerim oldu hatta alternatif olarak citrix xen vmware esxi(free olması sebebi ile) baya denemeler yaptım az sorun yaşayayım fazla müdahale etmiyim çalışsın diyosan bence esxi biçilmiş kaftan olur ama cli olmaması büyük dezavantaj. Lakin benimde testlerimde centos üzerinde vmware ws performanslı çalıştı. Hyper-V üzerinde redhat centos yada vs vs sıkıntı yaşamaniz biraz normal olur. Hele bide oracle çalıştıracaksanız. Benim tavsiyem ESXİ olabilir gibi gözüküyor yok ben müdahale edeyim diyorsanız Centos üzerinde vmware WS i kullanın ama mutlak Citrix xen i de bir inceleyin derim...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 01/05/2009 15:49

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Söz bana ait değil zaten Fuzuli nin özde sözlerinden biri kullanabilirsiniz benim için sakıncası yok:)) Eser bey sıkıntı diye isimlendirmişsiniz pek sıkıntı değil aslında microsoft zaten desteğim yok diyor.Saydığınız ürünler, desteği olmadığı için Hyper-v tarafında bir performans ölçümüne tabi tutulamaz ve hyper-v de sıkıntılı denilemez.Kapsam dahilinde olan ürünler karşılaştırılmalıdır.

Gönderildi : 01/05/2009 17:38

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Ben sizin için değil genel olarak söledim. Eğer platformların bir çogunu desteklemiyor ise bu bence bir sıkıntıdır.

Gönderildi : 02/05/2009 14:20

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam

Hyper-V ile sanallaştırma düşünüyorsanız, Windows Server 2008 x64 Guest OS üzerinde Oracle öneririm.

1- Oracle ile sanal olarak çalışan Windows Server 2008'in arası gayet iyi. w2k8 VM üzerinde Oracle 10g performans testleri

2- Sanal olarak çalışan Windows Server 2008, Hyper-V ile tam uyumlu bir OS.

Eğer Hyper-V üzerinde Linux kullanmak isterim derseniz, Suse Enterprise 10 kullanabilirsiniz (Official Supported olarak).

Hyper-V üzerinde çalışan Linux OS'ler için Linux ICs (integration components) kullanıyoruz.

Linux ICs ve kurulum adımları için:

nedir? http://www.serhatakinci.com/?p=915

download http://www.serhatakinci.com/?p=1636

kurulum http://www.serhatakinci.com/?p=941

Gönderildi : 02/05/2009 15:15

Paylaş: