Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware laptopun wirelessını engelliyor

 Anonim

oncelikle mrblar ilk kurdugum zamanlarda böyle bir sorunum yoktu ethernet baglantısı ile sorun olmuyor ama vmnet0 a kablosuz ag kartımı tanıtmıstım dhcp etkin oldugundan nete cıkamadıgımı anladım 192.168.1.3 << gibi bir ip atıyor dhcp modem de  de etkin vmnet0 dhcp stopted yaptıktan sonra sorunum cozuldu fakat anlamadıgım şu sorun vmnet1 veya vmnet8 demi yoksa atadıgım vmnet0 da dhcp kapamam kesinlikle gerekir mi modemden kapamadıgım için ... umarım dogru acıklayabilmişimdir bu sorun sonraları ortaya cıktı ve pc restart etmeden nete giremiyordum...

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 22/04/2009 04:20
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Eğer fiziksel makineniz internete bağlı ise sizde bridged moduna alırsanız fiziksel makienin yaptıklarını yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2009 11:42
 Anonim

fiziksel makine internete baglı fakat sorun surda internet baglantısı kopsa auto connect yapınca kablosuz baglantı modem den degil de vmware vmnet0 gateaway oluyor makineme dhcp den atadıgı ip yi belirttim zaten. dhcp modu kapatıyorum veya vmnet0 için disable yapıyorum fakat yine sorunum devam ediyor nerede hata var vmware network settingsde vmnet0 ile ilgili bir hata mı bu ?

 ayrıcı vmware de ipcop fw ve xp yuklu fiziksel network kartımı xp makınaya vmnet0 olarak atamıstım ve sonrasında bilgisayarım netten koptugunda dhcp sunucu olarak vmnet0 devreye giriyor... modemim degil

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24/04/2009 18:40
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Selam.

Cevap yazmak istedim. İki kere okudum ama yinede anlamadım.

Konuyu biraz daha sade ve noktalama işaretlerine dikkat ederek özetleyip, yapmak istediğinizi tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2009 16:54
Paylaş: