Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware sanal makinaya acronis image yükleme sorunu

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,738 Görüntüleme
(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

(@ErdalYalcin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

üstad soruyu sormadan önce iki makaleyide okudum. vmware workstation sanal makinasına yükleniyor ama mavi ekran geliyor.

teşekkürler

Gönderildi : 17/02/2009 13:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ekrandaki hata görünümünün (screenshotı) bizimle paylaşırmısınız?

Gönderildi : 17/02/2009 13:31

(@ErdalYalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

ram hatası gibi gelen mavi ekran açılıp tekrar resetleniyor. VMware converter la convert ettiğimde de windows activasyon istiyor

Gönderildi : 17/02/2009 20:44

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

arkadaşlar vmware Workstation ACE Edition a acronis image ını (*.tib) sanal makina olarak yükleyemedim.

1-) sanal pc ye fiziksel partition tanıtıp ordan acronis cd si ile boot edip restore yaptım
ama sanal pc açılırken hataveriyor ve kapanıyor
2-)acronis true image echo server enterprise edition da Convert Backup to Virtual Disk
seçeneği ile alınmış image ı (*.tib) *.vmdk uzantılı dosyaya çevirdim. bu dosyayı sanal pc i olarak tanıttığımda vmware bu dosya yı tanımadığını söylüyor

3-) VMware Converter programını indirdim *.tib dosyasını çevirdi ve sanal pc ye tanıttım. ancak sanal pc yi çalıştırdığımda windows activasyon istiyor

bir haftadır kafayı yedim ama halledemiyorum. ne tavsiye edersiniz?  

Zafer Ciklacekic:

Aslında acronis ile veya ghost ile aldiginiz bir imajı Vmware uzerine dondukten sonra boot ederken mavi ekran gormenizin tek nedeni Vmware in kullandığı scsi kart driverı dir.Ki bu driver vmware siteından indirilebilir.Size tavsiyem boyle bir geçiş yapmadan once vmware siteından indireceginiz bir scsi driver ı Xen uzerindeki sanal sunucuya kurun.Daha sonra imaj alıp vmware de restore yapın.Universal restore olmadan da donebildiginizi goreceksiniz.

sanal makinaya scsi driver ını nasıl kuruyoruz? başaramadım. ayrıca scsi driverı kurulu olsada sanal makinaya acronis imajını cd den boot edip yüklediğimde önceden yüklü driver uçmayacakmı?

sorularınıza istinaden. 

1) Sistemde raid var mı. Varsa scsi driverı mutlaka universal restore ile kurma esnasında eklemeniz lazım. Bende bu yüzden 2 gün kafayı yemiştim. [:)]

2) Açıkçası vmware ile hiç denemedim ama Hyper V servarda mükemmel çalışıyor.

3) Activasyon kodu istemesi gayet normal. Çünkü donanımsal olarak çok büyük değişiklikler yapıyorsunuz. Activasyon kodu istememesi için mutlaka open Licance kullanmanız gerekir... 

Gönderildi : 23/02/2009 13:07

(@ErdalYalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

activasyon kodunu vmware ın converter ı ile acronis image dosyasını çevirdiğimde veriyor.

makina notbook . üniversal restore ile kurma esnasında scsi driver ını nasıl yüklüyoruz?

Gönderildi : 23/02/2009 14:29

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Driverları gösterirken scsi driverları gösterip denediniz mi?

Activasyon yaparsanız sorunsuz çalışırsınız.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/02/2009 14:42

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

notebokta doğru scci driver olmaz...

Gönderildi : 24/02/2009 00:36

(@MirkanTARHAN)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Arkadaşlar bu konu ile ilgili çözümpark sitesinin bircok yerinde başlık açılmış ve açıkçası hiçkimse elini tam anlamıyla taşın altına koymuyor.Birer link verip herkes çekilebilir.Ama arkadasın sorununu bende yasıyorum.Sanal Pc açılırken mavi ekran alıyor.

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmemesi için windows kapatıldı......

Gibi bir mavi ekran hatası.Vmware converterın en son ve eski sürümleri dahil hepsini  deniyorum. Olmuyor.

VArsa elini taşın altına koyacak bir eğitmen bizide aydınlatırsa seviniriz,link verilecekse şimdiden sağolun gerek yok.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 15/01/2015 14:24

Paylaş: