Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper V Uyumluluk Listesi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

"Hyper V Donanım Uyumluluk" listesini aradım ama bulamadım.

"Windows 2008 Hardware Compatibility List" 'imi kullanmak gerekir acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 03/02/2009 15:54

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Hyper-V Server 2008’in sadece 64-bitlik bir yazılım olduğunu ve sanallaştırma hızlandırma teknolojilerinin etkin hale getirildiği Intel VT or AMD-V teknolojilerine sahip 64-bitlik donanım üzerine kurulabileceğini dikkate almanız önem arz etmektedir. Desteklenen işlemciler Intel’in Pentium 4, Xeon, ve Core 2 DUO serileri ve AMD’nin Opteron, Athlon 64, ve Athlon X2 serileridir. Etkin DEP’e (Veri İşletim Koruması) sahip olmanız gerekmektedir (Intel XD bit veya AMD NX bit). 2 GHz’lik veya daha hızlı bir işlemci tavsiye edilmektedir; desteklenen minimum hız 1 GHz’dir.

Not: Her ne kadar Hyper-V başlı başına sadece 64-bit olsa da, misafir işletim sistemi 32-bit veya 64-bit olabilmektedir.

Microsoft minimum bellek gereksiniminin 1 GB olduğunu ifade etmektedir; ancak 2 GB veya daha büyük kapasiteli bir bellek kullanılması tavsiye edilmektedir. Bağımsız çalışan Hyper-V 32 GB’ye kadar olan RAM’leri destekler. Sadece Hyper-V’yi yüklemek için en az 2 GB’lik bir boş disk alanına ihtiyaç duyacaksınız. Daha sonra her sanal makine için işletim sistemi ve uygulamalar ilave disk alanı gereksinimine neden olacaktır.

Ayrıca Hyper-V’yi çalışma yerinizden yönetmek için Service Pack 1 içeren Vista’ya ihtiyaç duyacağınızı da unutmamanız gerekmektedir.

AMD işlemciler uyumluluk testi için

http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/AMD-V_Hyper-V_Compatibility_Check_Utility.zip  inceliyebilirsiniz

Gönderildi : 03/02/2009 17:04

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

http://www.windowsservercatalog.com/ üzerinde Hardware tabına gelin, side bar (sol taraf) üzerindeki Additionals Qualifications bölümü altında Hyper-V seçin. Listelenen donanımlar Windows Sertifikalıdır ve tam uyumludur.

Gönderildi : 03/02/2009 19:45

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar  yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Selamlar.

Gönderildi : 03/02/2009 20:03

Paylaş: