Forum

Wmvare ile sanallaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmvare ile sanallaştırma?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
320 Görüntüleme
(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb arkadaşlar benim aklıma takılan bir soru var belki konu olarak daha öncede geçmiş olabilir ama şunu merak ediyorum...wmvare workstation 6 sürümüne server 2003 sp2 r2 kurduğumuzu var sayalım ve bu server 2003 işletim sistemi üzerine 2005 sql yükledik.

Benim öğrenmek istediğim sanal server ve wmvare programı ile gerçekte çalışıyor olan server 2003 içerisinde çalışan sql serverım da sorun çıktığı takdirde , ben bu sanal işletim sistemlerini nasıl ve neşekilde devreye sokmam lazım ki , şu an varolan sistemim devam edebilsin.

Yani kısaca varolan bir sistem arıza verdiğinde yedeği olarak sanal sistemi devreye sokup belirli bir zaman kazanıp tekrardan sistemi ayağa kaldırana kadar sanal sistem benim işimi görürmü .Bunu yapabilirmiyim , nasıl?

Gönderildi : 14/11/2008 19:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Eğer tek server var ise fiziksel ve sanal server ın yanında bir makine daha kullanarak sql server mirror yapmanız istediğiniz sorunu çözer bunun dışında sadece tek server ve tek sanal ile ancak belirli periyotlarda aldığınız yedekten donebilirsiniz .. yani high availability  çözümleri için ya cluster , ya ms in desteklediği mirror işlemleri yada sanallaştırma yazılımlarının kendi üzerinde olan ancak san gibi donanımlar ile olan HA çözümleri işinizi görür

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2008 21:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu konuda System Center Virtual Machine Manager 2007 çok güzel özellikler sunmaktadır. Best of MMS 2008 seminerlerinde gördüm ki sanallaştıma için biraz daha beklemek gerekiyor. çok daha güzel olacak. birazcık daha sabır lütfen.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/11/2008 01:22

(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Gönderildi : 25/11/2008 15:08

Paylaş: