Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMWARE de tools install sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,243 Görüntüleme
(@barissaygin)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hani VMware de VM menusunde Install VMware Tools secenegi ile tool lar yukleniyor ya,

ben yuklememe ragmen Ctrl Alt kombinasyonu ile mouse u pencerden dısarı cıkarabiliyrum. Tekrar yukleme yaparken yuklu oldugunu algılıyor ve Onar secengi falan cıkıyor. Madem yukluyse neden ctrl alt kombinasyonuna gerek oluyor, restart da yaptım ama hala aynı. 2 sorum olcak

1.Bu sorunu aşmak için Tool ları yuklemek icin ekstra biseye gerek var mı daha sonra.

2.VMware WS üzerine her yeni ilketim sistemi yukledikten sonra, teker teker hepsinde Install VMware Tools mi yapmam lazım

Gönderildi : 07/11/2008 20:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bazen aynı şeyi VPC'de yapabiliyor.Kurulu olarak görünen VM tool'unu kaldırıp tekrar kurun.Daha doğrusu tekrar kurulumu başlatın ve remove yapıp kaldırdın.Restart edin tekrar kurmayı deneyin?

2.soruya cevap olarak da,kurduğumuz her yeni sanal makinaya bu tool'u kurmamız gerekmektedir.

Gönderildi : 07/11/2008 20:46

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Merhaba,

Host ve Guest işletim sistemi nedir?

Eğer windows ise ben böyle bir hatayla karşılaşmadım ama linux un bazı versiyonlarında yapabiliyor.

2. soruya cevap olarak ise: VMware Tools yüklemek zorunda değilsiniz ama tavsiye edilir. bu sayede host ile guest arasındaki iletişim sağlıklı bir şekilde yapılır, copy paste yöntemi ile sanal makineye dosya transferi yapabilirsiniz, ve en önemlisi geliştirilmiş sanal donanımlar ve bunların driver ları yüklenir.

Gönderildi : 09/11/2008 02:19

Paylaş: