Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware replikasyon hk

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@gokhanyasar)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir site'da bulunan sunucularımı, başka bir site tarafına VSphere appliance ile replikasyon yapmaya çalıyorum.

Her iki site da Vsphere Appliance Suse Linux Ent 11 var.

Çok genel bir soru olacak belki; replikasyonları her gün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeme rağmen 7-10 günde bir çalışmadığını görüyorum.

Bazen birini, bazen her iki appliance sunucuyu reboot edince sunucuların replikasyonu çalışmaya başlıyor.

Bu problemin kaynağı ne olabilir?

Gönderildi : 20/02/2019 15:42

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Loglara dusen bir kayit yok mu ? Yada bir uyari mesaji yada bilidirimi ? 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2019 18:43

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Bir site'da bulunan sunucularımı, başka bir site tarafına VSphere appliance ile replikasyon yapmaya çalıyorum.

Her iki site da Vsphere Appliance Suse Linux Ent 11 var.

Çok genel bir soru olacak belki; replikasyonları her gün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeme rağmen 7-10 günde bir çalışmadığını görüyorum.

Bazen birini, bazen her iki appliance sunucuyu reboot edince sunucuların replikasyonu çalışmaya başlıyor.

Bu problemin kaynağı ne olabilir?

Merhaba,

Çalışmadığını nasıl farkediyorsunuz? Not active diye bir uyarı çıkıyor mu? Replikasyon esnasında belirtmiş olduğunuz RPO nedir? Ayrıca replike etmiş olduğunuz sunucunun disk boyutu nedir?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/02/2019 19:01

(@gokhanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam;

12 adet sunucumun altındaki bilgilere göre hareket ediyorum. Last instance sync point  bilgisine göre.

RPO 4 saat.

Disk boyutu ise her sunucunun farklı. Kimisi 60 kimisi 200..replikasyon durduğu zaman tüm sunucuların durmaktadır

Gönderildi : 20/02/2019 19:38

(@gokhanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam

Baktım fakata istenilen logu nereden alacağımı bilemedim. Uyarı msj almıyorum

Gönderildi : 20/02/2019 19:50

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba hocam;

12 adet sunucumun altındaki bilgilere göre hareket ediyorum. Last instance sync point  bilgisine göre.

RPO 4 saat.

Disk boyutu ise her sunucunun farklı. Kimisi 60 kimisi 200..replikasyon durduğu zaman tüm sunucuların durmaktadır

Merhaba,

Replikasyon ile ilgili sorunlar genellikle firewall tarafında çıkmaktadır. Acaba araınzdaki bağlantıda bir sorun vs olabilir mi? Veya vSphere Replication 'ın vCenter Server ile iletişiminde bir sorun olabilr mi? Ayrıca aradaki hat sature oluyor bundan dolayı sync'de sorunda olabilir.

Doğrudan Web client üzerinden error log'larını göremezsiniz ancak, replikasyon yapılan virtual machine'lerin event'lerine baktığıızda bazı uyarılar görebilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/02/2019 20:48

(@gokhanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

web tarafında replike sunucuları görmem gereken yerde aşağıdkai hatayı alıyorum. applience sunucu açık ve ping atabiliyorum

"vSphere Replication Management Server is not available. Make sure it is properly installed and configured."

Gönderildi : 21/02/2019 18:26

Paylaş: