Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Storage new datastore oluşturamama

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,576 Görüntüleme
(@alikarafazli)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Vsphire Esxi 6.7 yi  Hp Gen10 a yükledim network ayarlarını yaptıktan sonra farklı pc den konsola erişip sanal makine kurmak istedim ama herkesin her istediği bir anda olmuyor maalesef 🙂  Device kımsında 800 GB lik sas diski görüyor new database oluştur ddiğimde  datastore adını yazıyorum ikinci adımda cihazı seç bölümünde device gözükmüyor 🙁  HP Del380 gen10 da RAID 5 yaptım max disk için .  Device bilgisi resimde var. 

Device bilgisi

Gönderildi : 21/12/2018 18:00

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar Ali Bey,

Sunucu üzerindeki storage  kapasitesinden neden  vm oluşturamadığınızı anlamamızı ve  yorum yapmamızı  beklemiyorsunuz  değil mi 🙂 Aldığınız  hata  ile  ilgili  bilgi ve  ekran görüntülerini de  atacaktınız  galiba  yanlışlıkla  postu gönderdiniz 🙂

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 21/12/2018 19:58

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member

Anladığım kadarıyla kurulum gerçekleşmiş fakat gelmesi gereken datastore otomatik olarak oluşmamış. 

Esxi host üzerinde RdmFilter.HbalsShared seçeneğini false olarak değiştirip esxi hostu reboot ettikten sonra yeni bir datastore oluşturmak işinizi çözecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 21/12/2018 20:08

(@alikarafazli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Failed to create VMFS datastore panel - Cannot change the host configuration. 

aldığım Hata bu.      Bi önceki resmi  Device bilgisini görün diye 🙂 hata resmini atmamışın bu sefer yazayım deydiydim .

RdmFilter ı False yaptım reboot ettim yine aynı 

Gönderildi : 21/12/2018 20:36

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member

Storage kısmından adapters ve devices kısmında bulunan rescan butonuna sırayla tıkladıktan sonra new datastore işlemini tekrarlar mısınız ?

Gönderildi : 21/12/2018 20:44

(@alikarafazli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Storage kısmından adapters ve devices kısmında bulunan rescan butonuna sırayla tıkladıktan sonra new datastore işlemini tekrarlar mısınız ?

Yaptım tekrar Reboot ettim  

Host Ekranında ;

STORAGE
FREE: 0 B

NaN%

USED: 0 B
CAPACITY: 0 B  
gözüküyor. Ayrıca  ;

localhost.localdomain
Version:

6.7.0 (Build 8169922)

State:

Maintenance Mode (not connected to any vCenter Server)

Uptime:

0 days

ve ayrıca datastore oluşturmaya çalıştığımda 

datastore1

Cutom yerine Use Full Disk dediğimde adımı geçiyor  ana panele gelip " datastore oluşturulamadı uyarısı veriyor

Gönderildi : 21/12/2018 21:03

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member

Sorunu vmkernel log üzerinden detaylı incelemek gerekir fakat temiz kurulum yapmışsınız. Günün sonunda sunucu firmwarelerinden ve esxi hpe custom isosundan çıkma ihtimali yüksek.

Sizlere tavsiyem, Hpe spp ile gen10 sunucunuzun tüm firmwarelerini güncelleyin ve ardından esxi 6.7 hpe custom iso ile kurulum yapmanız olacaktır.

Gönderildi : 21/12/2018 21:23

Paylaş: