Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VSphare Client & Veeam Backup & Replication

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,969 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli Üyeler,

Backuplarımı Veeam ile nerdeyse 1 yıldır sorunsuzca alıyordum fakat bugün kontrol ederken bir sorun oluştuğunu farkettim.
Loglarda aşağıda ki hata mesajı yer alıyor;
9/16/2018 12:21:33 AM :: Task failed Error: Cannot complete login due to an incorrect user name or password.

Ayrıca, Vsphare ekranına giriş yapmak istediğimde, sayfa hiç bir şekilde yüklenmiyor.   Flash ve HTML5 ikisinide pek çok farklı tarayıcı ile denedim.
Aşağıda ki her iki seçeneğe de tıkladığımda beyaz sayfada cursor dakikalarca dönüyor ve sayfa hiç bir reaksiyona girmiyor.

Hiç paramaterik ayara müdahale etmediğim için, bir türlü anlamlandıramıyorum.
Konu ile ilgili değerli paylaşımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 17/09/2018 11:42

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Veeam Backup User Pass hatasi. vCenter ortamina baglanti saglanamiyor demektir. 

Cok nadir de olsa vCenter uzerinde caslisan PSC servislerinde sikinti olabiliyor bu yuzden vCenter makineni bir yeniden baslatip deneme yapman iyi olacaktir.

Ayrica vCenter versiyonun nedir ? Belki bir guncelleme yapman gereken bir durumda ortaya cikmis olabilir.

not : PSC = Platform Service Controller icinde bir cok vCenter ve vCenter ortami icin servis bulunmaktadir.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2018 12:13

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Değerli Üyeler,

Backuplarımı Veeam ile nerdeyse 1 yıldır sorunsuzca alıyordum fakat bugün kontrol ederken bir sorun oluştuğunu farkettim.
Loglarda aşağıda ki hata mesajı yer alıyor;
9/16/2018 12:21:33 AM :: Task failed Error: Cannot complete login due to an incorrect user name or password.

Ayrıca, Vsphare ekranına giriş yapmak istediğimde, sayfa hiç bir şekilde yüklenmiyor.   Flash ve HTML5 ikisinide pek çok farklı tarayıcı ile denedim.
Aşağıda ki her iki seçeneğe de tıkladığımda beyaz sayfada cursor dakikalarca dönüyor ve sayfa hiç bir reaksiyona girmiyor.

Hiç paramaterik ayara müdahale etmediğim için, bir türlü anlamlandıramıyorum.
Konu ile ilgili değerli paylaşımlarınızı rica ediyorum.

Merhaba,

Veeam'e tanımlamış olduğunuz user'da belliki bir sorun var. Bunu kontrol etmeniz gerekiyor.

Ayrıca;

vSphere ekranına girişte beyaz ekranda kalması browser ile ilgili bir sorunda olabilir. Farklı broswer veya sunuculardan denediniz mi acaba? Tabiki vCenter servilslerinin tam olarak çalıştığını düşünerek bunu söylüyorum.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 17/09/2018 12:36

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yanıtlarınız için teşekkür ederim,
Browser uzun bir süre bekledikten sonra aşağıda ki hatayı veriyor;

A server error occurred.
[400] An error occurred while sending an authentication request to the vCenter Single Sign-On server - An error occurred when processing the metadata during vCenter Single Sign-On setup - java.net.SocketTimeoutException: Read timed out.
Check the vSphere Client server logs for details.

Farklı tarayıcılar ve biglisayarlarda denedim hepsinde aynı problemi yaşıyorum.

(*) VMware ESX server 1 ve VMware ESX server 2 ' ye direk bağlanmak istediğimde bir sorun yaşamıyorum.  Hiç sorunsuz bağlantıyı kuruyorum fakat, VM - Vcenter Appliance üzerinden bağlanmak istediğim de kullanıcı adı şifre ekranı bile gelmiyor üstteki hatayı alıyorum. Sunucularımın hepsi şu anda sorunsuz çalışmakta.. 

Yalnızca Backup' da sorun yaşıyorum çünkü;
Veeam Backup' da oturum açmak içinde Vcenter Appliance' a yönlendirdiğim için Backup işlemleri başarız oluyor. 
6.5.0 versiyonu kullanmaktayım.

Gönderildi : 17/09/2018 13:25

(@tayfundeger)
VMware Guru

Yanıtlarınız için teşekkür ederim,
Browser uzun bir süre bekledikten sonra aşağıda ki hatayı veriyor;

A server error occurred.
[400] An error occurred while sending an authentication request to the vCenter Single Sign-On server - An error occurred when processing the metadata during vCenter Single Sign-On setup - java.net.SocketTimeoutException: Read timed out.
Check the vSphere Client server logs for details.

Farklı tarayıcılar ve biglisayarlarda denedim hepsinde aynı problemi yaşıyorum.

(*) VMware ESX server 1 ve VMware ESX server 2 ' ye direk bağlanmak istediğimde bir sorun yaşamıyorum.  Hiç sorunsuz bağlantıyı kuruyorum fakat, VM - Vcenter Appliance üzerinden bağlanmak istediğim de kullanıcı adı şifre ekranı bile gelmiyor üstteki hatayı alıyorum. Sunucularımın hepsi şu anda sorunsuz çalışmakta.. 

Yalnızca Backup' da sorun yaşıyorum çünkü;
Veeam Backup' da oturum açmak içinde Vcenter Appliance' a yönlendirdiğim için Backup işlemleri başarız oluyor. 
6.5.0 versiyonu kullanmaktayım.

Windows vCenter mi yoksa VCSA mı kullanıyorsunuz? vCenter Server'i reboot etmeyi denedniz mi? SSO ile ilgili bir sorununuz gözüküyor.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 17/09/2018 13:31

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

VCSA kullanıyorum,

Aslında ben VCSA' ya bağlanamıyorum.  İki adet vCenter ' ım var bunlara kendi ip lerinden ayrı ayrı bağlanabiliyorum. 
(kendimi ifade ettim mi bilmiyorum eğer bir kafa karışıklığı olduysa lütfen bildirin.)

Restart' ı nasıl yapabilirim VCSA' ya bağlanamadan ?
Putty ile bunu yapmam mümkün mü ;?

Gönderildi : 17/09/2018 13:49

(@tayfundeger)
VMware Guru

VCSA kullanıyorum,

Aslında ben VCSA' ya bağlanamıyorum.  İki adet vCenter ' ım var bunlara kendi ip lerinden ayrı ayrı bağlanabiliyorum. 
(kendimi ifade ettim mi bilmiyorum eğer bir kafa karışıklığı olduysa lütfen bildirin.)

Restart' ı nasıl yapabilirim VCSA' ya bağlanamadan ?
Putty ile bunu yapmam mümkün mü ;?

Merhaba,

vCenter'a bağlanıp sadece VCSA'nın management interface'ine mi bağlanamadığınızı belirtiyoruz. Ancak aldığınız hata farklı bir hata. VCSA sunucusunu ESXi üzerinden restart edebilirsiniz.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 17/09/2018 13:52

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tayfun bey, Cahit bey teşekkür ederim;
Restart sonrası sorunsuz çalışmaya başladı.. Acaba bu hata oldu ve tekrar edecek mi bekleyip göreceğiz.

Gönderildi : 18/09/2018 16:15

Paylaş: