Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

farklı ethernet

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba. benim kullandığım server da iki ferklı ethernet kartı var. birisinde kendi iç ip blogum var ve bilgisayarın kendi internetini oradan veriyorum. bir adette hyper v ile sanal makina oluşturdum. bunada yeni bir internet aldım ve oradan internete çıkmasını istiyorum. sanal ağ yöneticisinden ikinci etherneti ayarlamaya çalışıyorum. Ama bir türlü bunu yapamıyorum, her seferinde yapılanadı hatası alıyorum. böyle bir yapının sebebi iki farklı site yayınlamam. nasıl yapabilirim aceba.

Gönderildi : 07/12/2017 12:53

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Virtual SW oluştururken connection type altında yeni takmış olduğunuz NIC'i göstermeniz gerekmektedir. MEvcut kullanılan NIC, başka bir Virtual SW e bağlayamayacaksınız.

Gönderildi : 07/12/2017 13:08

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında sorunda orada ben yeni sw oluşturmaya çalışırken bana hata veriyor. o nu yapabilsem sorun kalmayacak gibi.

Gönderildi : 07/12/2017 13:19

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

hatayı paylaşabilirmisiniz?

Gönderildi : 07/12/2017 16:36

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın cevap veremedim. o kadar çok deneme yaptımki artık server makinanın ağ hizmeti çalışmıyor ve fiziksel makinadanda herhangi bir şekilde ağa bağlanamıyorum. bende son çare olarak bilgisayarı yeniden yapılandırmayı buldum. esxi kurup dedigim yapıyı deneyecegim. çok sagolun.

Gönderildi : 08/12/2017 15:27

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Hyper-V 'den vmware en hızlı geçişi yaşamısız (:

Gönderildi : 10/12/2017 03:56

Paylaş: