Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cluster Server Üzerinde Nvidia Grid K2 Ekran Kartı kullanabilir miyiz ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
987 Görüntüleme
(@AliKucuk)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2 adet nod 1 adet storage serverim var. Bu 2 node ve 1 storage ile cluster yapı kurmak istiyorum. Ayrıca 2 nod'un üzerlerine Nvidia Grid K2 ekran kartlarından takarak bu cluster üzerinde oluşturacağım sanal makinalara tanıtmak gibi fikrim var. Sanal makinalara uzak masaüstü ile ulaşıp GTA5 gibi oyunları oynayabilecek bir platform oluşturmayı istiyorum. 

Bu aşamada Nvidia Grid K2 ekran kartlarının Vmware Horizon ile uyumlu çalıştığını okudum. Fakat 2 Node 1 Storage den oluşacak Cluster yapısına, Vmware Hroizon uygulamasını kurabilir miyim ? 

Tam olarak amacım 2 Nod 1 Storage yapıya ekran kartı ekleyerek yapıyı hızlandırıp grafik özelliği isteyen oyun veya uygulamaları uzak masaüstü ile çalıştırabilmek. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Yapı ile ilgili bir fikir vermeniz dahi yeterli olacaktır. 

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/09/2017 22:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://tv.cozumpark.com/video/622/NViDiA-GRiD-GPU-hizlandirmali-VDi  umarım yardımcı olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/09/2017 13:39

Paylaş: