Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyperv host to host taşıma hkk

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,520 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba server 2012 r2 üzerinde hyperv kullanıyorum Ahost isimli makina üzerinde bulunan tüm sanal makinaları farklı bir fiziksel makina üzerinde bulunan Bhost(server 2012 r2 hyperv rolünde) isimli makina üzerine taşımak istiyorum,

fakat ahost üzerinde sanal makinayı shutdown edip export ettiğimde bhost üzerinde bulunan share dosyasına access denied hatası alıyorum paylaşım üzerinde everyone a full denetim verdim değişiklik olamadı ahost üzerinde yeterli alan olmadığı içinde local e export edip taşımada yapamıyorum,

move ettiğimdede sanal makinayı yine aynı şekilde access denied alıyorum.

ayrıca bu method da alternatif ne yapabilirim doğru olan export import mu move mu yada alternatif

general access denied error.(0x80070005)

Gönderildi : 11/07/2017 16:17

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Ortam müsaitse aşağıdaki makelemi deneyebilirsin.

http://get-itlabs.com/ortak-storage-alani-olmadan-hyper-v-live-migration/

Gönderildi : 11/07/2017 16:39

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ersin hocam teşekkür fakat kaynak ve hedef sunucu bende active directory bağlı değil workgroup kullanıyoruz bu surumda nasıl taşıyabiliriz bu sanal makinaları kaynaktan hedefe.

Gönderildi : 11/07/2017 18:45

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Deniz Hocam Merhaba,

Dokumanı iki yıl önce hazırlamıştım fakat tekrar teknik gereksinimlerine baktığımda Active Directory olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.(  https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh831435(v=ws.11).aspx  ) Fakat sizin anlattığınız yöntemler sanal makineyi taşımak için yeterli. Yetki konusunu aşmak için her iki hostta aynı kullanıcı adı ve aynı şifreye sahip admin yetkisinde kullanıcı hesabı oluşturunuz. sonra bu kullanıcı hesapları ile B hostunun paylaşım alanını A hostunda Map ediniz ve Export işlemini başlatınız. Muhtemelen bir hata almayacaksınız.

Gönderildi : 12/07/2017 02:01

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar işlemi aşağıdaki şekilde bitirdim sorun yaşayanlara çözüm adımı aşağıdaki gibidir,

1-) Kaynak host üzerindeki tum vm'leri shutdown edin.

2-) Kaynak host vm files ve vhd file dosyalarını tümü aynı olacak şekilde Hedef host üzerine network share üzerinden birebir kopyalayın.

3-) Hedef host üzerinde hyperv manager üzerinde import machine diyerek kaynak hostdan alarak kopyaladığımız virtual machine leri tek tek import edin.

4-) Hedef host üzerinde makinaları start etmeden önce bir eksiğimiz kaldı başlatmayın hata alırsınız permisionlar kaldı 🙂

5-) icacls "E:\Hyper-V\VHD\Vm.vhdx" /grant "NT VIRTUAL MACHINE\270243CC-F9FF-855C-DFEC-00291CC20ZF7":(F)  kırımızı renk vhd file ve yeşili renk ile ilgili vhd vm xml file adını yazarak izin veriyoruz. 

6-)Şimdi makinaları start edebiliriz.

herkese kolay gelsin problemsiz günler dilerim.

Gönderildi : 12/07/2017 18:44

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

paylaşım için teşekkürler, biraz uzun olmuş. 🙂

üsttede belirtildiği gibi, farklı hostlar üzerinde, aynı kullanıcı/parola tanımlayarakta çözüm üretilebilir.

ek olarak 5. adım için sadece vhd/x ntfs yapılandırmasını düzenlemenizde yeterli olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2017 04:10

Paylaş: