Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfsende de vmware den nete çıkış sağlayamıyorum

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

sorunum şu vmware workstation a pfsense kurdum wanda internet var ama lan'a bir türlü neti getiremdim

1.soru------Vmware networkten kaynaklandığını düşünüyorum ama

2 pc toplamda 3 ethernet var bu 2 pc sanal vmware workstation da kurulu

pfsense de wan a 192.168.1.50 ip si

lan'a 10.10.15.2 ip si verdim de lan da dhcp yi pfsense den yapıyor

şimdi Virtual Network Editorde vmware network ayarlarını da şu şekilde yaptım win 7 client makinamın ethernet ayarı vm1 nat olarak ayarlı 

pfsense te wan bacağı brigde olarak ayarlı nete çıkıyor 

pfsense te lan bacağını vmware de vm1 nat olarak ayarladım ama bir türlü nete çıkamıyorum

win7 clientte pfsense arayuz ekranına girebiliyorum

hatta lan pfsense de wizard la kurulum yaparken lan ayarlarının olduğu yerde enaltta 2 adet block seçenekleri var ve tikleri seçili durumda yazanı tam hatırlayamadım pc başına oturunca yazarım

block seçeneklerinin seçili olduğu yeri kaldırınca win7 client te tek ethernette 2 adet bağlantı varmış gibi ay ayarlarında çıkıyor ilk 2 3 saniye internet geliyor sonra yine gidiyor bir yerde bir eksiklik var eksik birşey yapıyorum ama 

2.soru-------yada şöyle bir soru da sorabilirim 2 sanal makinada vmware workstation da önce modem sonra pfsense pc'si sonra switch ve daha sonra local ağ olarak virtual networku nasıl ayarlayabilirim

Gönderildi : 23/06/2017 12:05

(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

3.sorum vmware workstation da virtual switch oluşturamıyoruz galiba

bu vmware nin imaj dosyalarını virtual box diye sanallaştırma programı var sorunsuz açıyor onun ağ ayar kısmı daha kapsamlı gibi geldi bilenler varsa ordan mı devam etsem yoksa

Gönderildi : 23/06/2017 12:08

Paylaş: