Forum

Acronis imajını wor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis imajını workstation üzerinde çalıştırma.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@Zarifbulut)
Gönderiler: 172
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Endüstriyel bir bilgisayarda çalışmaktan olan Microsoft embedded işletimin imajını aldım. bir süre sonra bahsettiğim bilgisayar arızalanınca ve tedarik süresi de çok uzun olunca çözüm bulmak istedim. elimde bulunan acronis (tib) imajını driver vb farklı bir bilgisayarda sorun olmadan nasıl açabilir ve kullanıma alırım?. Workstation üzerinden acronis boot ederek kurdum fakat mavi ekran hatası alıyorum. Bir kaç bilgisayarda da denedim benzer ya da alakasız hatalar alıyorum. Oysa aynı mantıkla bir bilgisayarın, farklı bir imajın bu şekilde çalışmasına olanak sağlamıştım. Bu durumda ne yapabilirim? yardımcı olur musunuz? 

Not: acronis 2014 universal olarak imaj almadım maalesef.

Gönderildi : 14/06/2017 16:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

imaj alırken değil atarken universal olarak atılıyor.

yani driver ekleme vb işlemi imajı geri dönerken yapılıyor.

endüstriyel pc'deki bir donaımı arıyor olabilir işletim sistemi o uyüzden mavi ekran alıyor olabilirsiniz

Gönderildi : 14/06/2017 16:59

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

imaj alırken değil atarken universal olarak atılıyor.

yani driver ekleme vb işlemi imajı geri dönerken yapılıyor.

endüstriyel pc'deki bir donaımı arıyor olabilir işletim sistemi o uyüzden mavi ekran alıyor olabilirsiniz

cevap ve bilgi için teşekkür ederim. başka bir yolu yok mudur bu işin?

Gönderildi : 14/06/2017 17:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

Image attığınız makinada Bios'ta Disklerin Modunu değiştirmeyi dener misiniz. Örn. ACHI ise IDE yaparak deneyin.

Birde Diskler SATA ise bunu da Compatible mode olarak ayarlayıp deneyin.

Gönderildi : 14/06/2017 17:13

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Image attığınız makinada Bios'ta Disklerin Modunu değiştirmeyi dener misiniz. Örn. ACHI ise IDE yaparak deneyin.

Birde Diskler SATA ise bunu da Compatible mode olarak ayarlayıp deneyin.

cevap için teşekkur ederim.

maalesef açılmıyor

Gönderildi : 14/06/2017 18:15

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Merhaba,

Bootable medyayı lisans key ile oluşturduğunuzda Universal Restore yapabilirsiniz. Ayrıca default bootable media builder linux tabanlı olduğundan bazen linux driver'ı olmayan sistemlerde sağlıklı olarak restore yapılamayabiliyor. Bu durum için Windows PE tabanlı bootable medya oluşturup denemenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki makalede nasıl yapılacağı anlatılıyor.

https://kb.acronis.com/content/24254

Mehmet Çolakoğlu

Acronis Türkiye

Gönderildi : 14/06/2017 21:29

Paylaş: