Forum

sanallaştırma sonra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanallaştırma sonrası ağdaki yavaşlama

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemimize exchange için symantec mail a.v. kurulumu yapıldı. serverda sanal makine oluşturularak bu makine üzerinden mailler taranıyor. bu kurulumu yaptıktan sonra ise ağımızda yavaşlama özellikle NAS cihazına acronis ile otomatik aldığımız backup larda ciddi bir yavaşlama meydana geldi. daha önce fulll backup ortalama 3 saat sürerken şimdi 24 saat sürüyor. sanal ağlar konusunda biraz zayıfım. olası sebepler ve ne gibi ayarları kontrol etmem gerekiyor, yardımcı olabilirmisiniz. sitede vm hakkında birçok konu ve tartışma okudum ama okudukca kafam daha çok karıştı. 

Gönderildi : 25/04/2017 15:15

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

Anladığım kaadarıla ESX üzerinde sanallaştırma yapmışssınız , sonrasında ilk ayarları yapılandırdınız mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2017 15:18

(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

sanallaştırmayı ben yapmadım. kurulumda sorunlar yaşanınca symantec turkiyeden destek alındı. kurulumu ve ayarları onlar yaptı. hatta sanal makine oluşturduklarını bile sonradan öğrendim. normal bir kurulum yapamayınca farklı bir yola başvurmuşlar. 

Gönderildi : 25/04/2017 16:40

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

farklı bir yol dediğiniz nedir ? Tam olarak yapılan işlemler nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2017 13:56

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Merhaba,

Symantec sadece sizin public ip adresinizin 25. portuna gelen mail trafiğinizi kontrol edecektir. Bu durumda ağda bir yavaşlamaya neden olmaması gerekiyor.  Komut satırından pathping (Pathping nas_ip_adress)komutu ile aradaki bilgisayarları listeleyebilirsiniz. ancak ağı dinlediğini düşünmüyorum. Swtich bağlantılarında yada konfigurasyonunuzda bir değişiklik yapıldı mı. 

Saygılarımla,

Gönderildi : 03/05/2017 14:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

peki şöyle birşey olmuş olabilirmi sizin yapnıza Symantec endpoint AV kuruludur

DHCP ve DNS sanalda ve fiziksel ağ sanal ag üzerinden filtre olarak dış bacağa geçiyor olabilirmi bunu birok yerde gordüm evet daha güvenli olabilir ama her daha analiz edildiği için performans sorunu yaşanıyor

Gönderildi : 29/07/2017 21:29

Paylaş: