Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmdk to vhdx sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
808 Görüntüleme
(@AttilaDemir)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42497  aracı ile  https://blogs.msdn.microsoft.com/timomta/2015/06/11/how-to-convert-a-vmware-vmdk-to-hyper-v-vhd/  buradaki adımları uygulayarak vmdk dosyasını Hyper-V’de çalışabilmesi için vhdx’e dönüştürdüm. Makinayı Hyper-V’de açtığım zaman bios ekranında (- hızlı hızlı yanıp sönüyor) kalıyor ve ilerlemiyor. Çözüm için ne yapılabilir?

Gönderildi : 15/02/2017 12:03

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Dönüştürdüğünüz vm generation 1 olarak dönüşmüştür muhtemelen bu yüzden hyper-v tarafında oluşturduğunuz vm'in generation 1 olduğundan emin olun. Eğer generation tarafında bir hata yok vmware tarafındaki sunucunuz aktif bir vm ise disk2vhd ile convert etmeyi deneyebilirsiniz gayet başarılı. Özellikle vmdk'yi convert etmek istiyorsanız WinImage kullanabilirsiniz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/02/2017 12:23

(@AttilaDemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Dönüştürdüğünüz vm generation 1 olarak dönüşmüştür muhtemelen bu yüzden hyper-v tarafında oluşturduğunuz vm'in generation 1 olduğundan emin olun. Eğer generation tarafında bir hata yok vmware tarafındaki sunucunuz aktif bir vm ise disk2vhd ile convert etmeyi deneyebilirsiniz gayet başarılı. Özellikle vmdk'yi convert etmek istiyorsanız WinImage kullanabilirsiniz. 

İşletim sistemi Windows 7 x64. Server versiyonlarında sorun olmadı. Özel bir şey yapmak gerekebilir mi?

Gönderildi : 15/02/2017 12:28

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Windows 7 tarafında eğer tamamen farklı bir donanıma taşıyorsanız bundan yapıyor olabilir, birde yukarıda verdiğim toollar ile denemenizi tavsiye ederim.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/02/2017 12:40

(@AttilaDemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 tarafında eğer tamamen farklı bir donanıma taşıyorsanız bundan yapıyor olabilir, birde yukarıda verdiğim toollar ile denemenizi tavsiye ederim.

Maalesef tüm yöntemler başarısız. wmdk dosyasını test ettim. vmware’de çalışıyor.

Gönderildi : 15/02/2017 16:46

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

İmkansız olması şaşırttı beni açıkcası , dediğim toollar ile ben bir çok kez convert işlemi yaptım bir sorun ile karşılaşmadım. Ayrıca yapınızda Veeam var ise vm'in yedeğini alıp başka hostada dönebilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/02/2017 18:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

v2v süreci için disk2vhd Ziya bey'in önerdiği gibi başarılı olur.

çözüm olmadığını belirttiğinizden, starwinds v2v tool ile denemenizi tavsiye ederim.

https://www.starwindsoftware.com/converter

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/02/2017 03:36

(@AttilaDemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

v2v süreci için disk2vhd Ziya bey'in önerdiği gibi başarılı olur.

çözüm olmadığını belirttiğinizden, starwinds v2v tool ile denemenizi tavsiye ederim.

https://www.starwindsoftware.com/converter

Tüm yöntemler bu yola çıktı.

Gönderildi : 16/02/2017 12:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

sistemi live cd'lerden biri ile açıp, parition yapısını kontrol edin.

sorun yok ise fix mbr uygulayıp, tekrar deneyin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2017 02:26

Paylaş: