Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

fault tolerance

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

vcenter 6 enterprise lisansım var . tek vcenter 2 cluster ve 2 ibm 3650 storage var. tum yapı networku birbiriyle konuşuyor. sanal sunucularda backup alınıyor . bu yapıda fault tolerance kurmak istiyorum. cpu tarafındaki olayı biliyorum ama altyapı olarak dikkat etmem gerekenler nelerdir. mesela fault tolerance uygulayacağım sanal makinalar drs,ha , backup tarafında ayrı bir ayar istiyormu yoksa direk fault tolerance kursam backup da alsa ha,drs de calışsa olur mu. nelere dikkat etmem gerekiyor. 

Gönderildi : 21/11/2016 23:43

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

vcenter 6 enterprise lisansım var . tek vcenter 2 cluster ve 2 ibm 3650 storage var. tum yapı networku birbiriyle konuşuyor. sanal sunucularda backup alınıyor . bu yapıda fault tolerance kurmak istiyorum. cpu tarafındaki olayı biliyorum ama altyapı olarak dikkat etmem gerekenler nelerdir. mesela fault tolerance uygulayacağım sanal makinalar drs,ha , backup tarafında ayrı bir ayar istiyormu yoksa direk fault tolerance kursam backup da alsa ha,drs de calışsa olur mu. nelere dikkat etmem gerekiyor. 

Daha önce yazdığım fault tolerance makalelerini incelediniz mi?

vSphere 6.5 – Fault Tolerance Yenilikleri

vSphere 6 Fault Tolerance Gereksinimleri, Limitleri ve Lisanslaması

What’s New in vSphere 6.0: Fault Tolerance

VMware vSphere Fault Tolerance Simulasyon

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/11/2016 19:02

Paylaş: