Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallastirma icin lisanslama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
593 Görüntüleme
(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar

Windows 2013 Server aldigimda hyper v ile sanal makine (server) acarsam ayni product key ile yükleme yapabiilir miyim. Toplamda 2 fiziksel sunucu ve bunlar icinde 2ser sanal server yani toplamda 4 kurulum icin nasil bir lisanslama mantikli olabilir.

Not user sayisi 15 civari olacak. her 2 lokasyona DC kurup AD replicate yapmak istiyorum.

Tesekkürler

Gönderildi : 17/11/2016 15:03

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

2 fiziksel ve bunların içinde 2'şer tane vm olursa 6 tane eder ve 6'sına da lisans gerekir.

Gönderildi : 17/11/2016 15:21

(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dogru evet dalginlik iste. Tesekkürler.

6 tane hangi server lisansini almam lazim. Standart yeterli midir 6xopen?

Gönderildi : 17/11/2016 15:43

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

2 fiziksel ve bunların içinde 2'şer tane vm olursa 6 tane eder ve 6'sına da lisans gerekir.

merhaba,

üstte belirtilen bilgi hatalı.

windows server 2012 r2 standart aldığınız takdirde, 1 fiziksel üzerine hyper-v os + 2 vm lisansına sahip olursunuz.

bu durumda da 2 adet 2012 r2 standard almanız yeterli ve open lisanslama ile tek key kullanabilirsiniz.

referans adreste fikir verecektir.

https://www.microsoft.com/tr-tr/server-cloud/products/windows-server-2012-r2/purchasing.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2016 17:23

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

Evet hatalıymış ve ilginçtir 3 sene evvel bu bilgiyi bana veren kişi de Microsoft partnerlerinden biriydi. Hyper-v üzerinde çalıştıracağın her server işletim sistemi için lisans alman gerekir diye belirtmişti. Düzeltme için teşekkürler.

Gönderildi : 17/11/2016 17:49

Paylaş: