Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware içerisinde simülasyon programları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@onurkocaturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir projem de uygulama yapmadan önce vmware ortamında test edip sonrasında canlıya geçiş yapmak istiyorum. Projem şu şekilde olacaktır.Vmware üzerinde 2 pc olacak. 1.si Red Hat 6.5 içerisinde Hp NNMi yüklü olacak 2. pc ise windows server 2008 veya wins 7 veya 8 olabilir. 

Yapmak istediğim windos 7 içerisinde Packet Tracer veya GNS3 programlarını kurup bu programlar da farklı networkleri kullanıp router ve switch birbirleriyle konuşturacağım. 

Linux cihazında ise Hp NNMi kurup windows da çalıştırdığım simülasyon programlarındaki router veya switch cihazlarını NNMi ile izlemek istiyorum.

Fiziksel bilgisayarımdan sanal da kullandığım Linux ve Windows cihazlarına ping atabiliyorum. Linux cihazından Windows cihazına da ping atabiliyorum FAKAT windows da çalıştırdığım simülasyon içerisindeki router veya switch cihazlarına ping atamıyorum. 

Bu seneryo da Packet Tracer veya GNS3 programlarına oluşturduğum cihazları sanal cihazlarımla konuşturabilir miyim ?

Karışık anlattıysam kusuruma bakmayın !

Yardımlarını ve önerilerinizi bekliyor olacağım.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 28/09/2016 01:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar,

Bir projem de uygulama yapmadan önce vmware ortamında test edip sonrasında canlıya geçiş yapmak istiyorum. Projem şu şekilde olacaktır.Vmware üzerinde 2 pc olacak. 1.si Red Hat 6.5 içerisinde Hp NNMi yüklü olacak 2. pc ise windows server 2008 veya wins 7 veya 8 olabilir. 

Yapmak istediğim windos 7 içerisinde Packet Tracer veya GNS3 programlarını kurup bu programlar da farklı networkleri kullanıp router ve switch birbirleriyle konuşturacağım. 

Linux cihazında ise Hp NNMi kurup windows da çalıştırdığım simülasyon programlarındaki router veya switch cihazlarını NNMi ile izlemek istiyorum.

Fiziksel bilgisayarımdan sanal da kullandığım Linux ve Windows cihazlarına ping atabiliyorum. Linux cihazından Windows cihazına da ping atabiliyorum FAKAT windows da çalıştırdığım simülasyon içerisindeki router veya switch cihazlarına ping atamıyorum. 

Bu seneryo da Packet Tracer veya GNS3 programlarına oluşturduğum cihazları sanal cihazlarımla konuşturabilir miyim ?

Karışık anlattıysam kusuruma bakmayın !

Yardımlarını ve önerilerinizi bekliyor olacağım.

Teşekkürler... 

GNS3 tarafında Router, switch cihazlarının yazılımlarla görüşmesi gerekenbacaklarını fiziki arayüzlerle birleştirilmiş bir buluta bağlayın.

https://www.youtube.com/watch?v=tgJgUyja0XU

Burda internet ile nasıl konuşturulacağı yazıyor siz host adaptörlere bağlayacaksınız.

Gönderildi : 28/09/2016 11:55

(@onurkocaturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey çok teşekkür ederim. Video çok iyiydi. Test edip geri dönüş sağlayacağım. GNS3 tarafında router, switch cihazlarının yazılımlarla görüşmesi gereken bacaklarını fiziki arayüzlerle birleştirilmiş buluta bağlayıp, o bacak dışındaki router diğer bacaklarını da dinleyebilir miyim ?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar

Gönderildi : 28/09/2016 12:36

Paylaş: