Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vm kaynak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

vrealize 6.0 da vm ile ilgili rapor alıyorum. örneğin bir makina 20 gb ama vrealize bana 4 gb yeterli diyor . belki bu makina ayda bir 20 gb kullanıyor. ben bunu vrealize da nereden görebilirim ve raporlarda bunu ne olarak ekleyebilirim bu anlık değeri bulamadım raporlardan ismini .yani raporlara anlık kullandığı değeride eklemek istiyorum ismini bulamıyorum ne olduğunu

Gönderildi : 25/06/2016 22:05

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

vrealize 6.0 da vm ile ilgili rapor alıyorum. örneğin bir makina 20 gb ama vrealize bana 4 gb yeterli diyor . belki bu makina ayda bir 20 gb kullanıyor. ben bunu vrealize da nereden görebilirim ve raporlarda bunu ne olarak ekleyebilirim bu anlık değeri bulamadım raporlardan ismini .yani raporlara anlık kullandığı değeride eklemek istiyorum ismini bulamıyorum ne olduğunu

Kenan bey,

Vrealize size 4GB yeterli diyor diye rapor çıkartıyorsa bunun doğruluk payı vardır. Yanlış bir hesaplama olmaz. Ancak vRealize Operations Manager, virtual machine'in işletim sistemi açıkken ki ram kullanımının ortalamasını alır. Her işletim sistemi açılışta kendine verilen ram'in büyük bir bölümünü kullanır. İşletim sistemi açıkken bu kullanım düşer. Bundan dolayı VROPS sizin karşınıza bir öneri çıkardığında direk bu ram'i vermeyin 2 veya 4 gb fazlasını verin.

Ayrıca belirtmiş olduğunuz rapor'da virtual machine'in active memory'si baz alınarak oluşturuluyor.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 26/06/2016 15:49

Paylaş: